5000 TL Oyun Sistemi Toplama

CanMoran

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Cbs Operatörü
Şu an itibari ile kredi çektim ve sistemi toplamaya başlamak istiyorum.
Aslında 6000 TL param var fakat yanına monitör falan da alacağım için 1000 TL'yi onlara harcayacağım.
Elimde MSI B350M Gaming PRO anakart ve Everest Rampage Racer Plus kasa mevcut.
Bana kalsa R5 1600, MSI GTX 1060 Gaming X ve 3200 MHz 16 GB RAM ile bir 80+ PSU alıp geçerim.
Ama sizin kadar donanım bilgim olmadığı için ve bir sorunla karşılaşmak istemiyorum. Bu yüzden sizlerin fikrini önemsiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak hangi parçaları istediğini anlayamadım; ama şöyle bir şey topladım senin için (Teknobiyotik) :

5041.jpg

*NOT: SSD'in yoksa tabi, onu da şiddetle eklemeni öneriyorum.

Hocam anakart ve kasa harici tüm parçalar lazım. Elimdeki anakart B350M Gamig PRO buna uyumlu olursa sevinirim. 1080 çok pahalı ama okadar vermek istemiyorum ekran kartına. Birde bu önerdiğin RAM ler anakartım ve Ryzen ile uyumlumu acaba ?

5000 TL bütçem var dedin ona göre sistem dizdim. Maksimum oyun performansı sağlayacaktır. Daha az miktara istiyorsan ona göre de dizebilirim senin için. RAM'ler bir sıkıntı çıkarmaz. Ryzen 5 1600, GTX 1080 ile darboğaz oluşturmayacak, güçlü bir işlemci. Tüm parçalar birbirleriyle uyumlu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı