5000 TL'ye kadar bilgisayar tavsiyesi

Merhabalar,

Önümüzdeki hafta içerisinde bilgisayar almayı düşünüyorum. Şu anki seçeneklerim içindeki bilgisayar paylaştığım linkteki bilgisayar. Bu fiyata(daha yukarısı olmasın lütfen) daha iyi fiyat/performans düşündüğünüz PC tavsiyesi varsa yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese yapacağı yorumlar için teşekkür ediyorum.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart : ASUS INTEL PRIME H410M-F H410 DDR4 2933 DVI VGA 1GBLAN SOKET 1200 USB 3.2 Gen1 | En Ucuzu Akakçe
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci : Intel Core i3 10100F 3.60GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek 1200 14nm Box İşlemci | En Ucuzu Akakçe
Ekran kartı : Inno3D GTX1650 SUPER Twin x2 OC 4GB 128Bit GDDR6 Ekran Kartı | En Ucuzu Akakçe
Ram : https://www.hepsiburada.com/adata-x...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.84.4
Depolama : Intenso INT3813450 2,5" 480GB 520/500MB/s Okuma/Yazma SATA 3 SSD | Trendyol
Kasa : DarkFlash Pollux Mesh Mid Tower Kasa PSU YOK | En Ucuzu Akakçe
Güç Kaynağı : FSP 500w 80+ Aktif Pfc | Trendyol
Bu sistemi alın iki kat performans ve dört kat kalite! Ve 63 TL daha ucuz, daha ne olsun :D.

Fiyat : "4985" TL

"Siteler güvenilirdir, kalitesiz siteleri önermiyorum."

Anakart : ASUS INTEL PRIME H410M-F H410 DDR4 2933 DVI VGA 1GBLAN SOKET 1200 USB 3.2 Gen1 | En Ucuzu Akakçe
İşlemci : Intel Core i3 10100F 3.60GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek 1200 14nm Box İşlemci | En Ucuzu Akakçe
Ekran kartı : Inno3D GTX1650 SUPER Twin x2 OC 4GB 128Bit GDDR6 Ekran Kartı | En Ucuzu Akakçe
Ram : https://www.hepsiburada.com/adata-x...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.84.4
Depolama : Intenso INT3813450 2,5" 480GB 520/500MB/s Okuma/Yazma SATA 3 SSD | Trendyol
Kasa : DarkFlash Pollux Mesh Mid Tower Kasa PSU YOK | En Ucuzu Akakçe
Güç Kaynağı : FSP 500w 80+ Aktif Pfc | Trendyol
Bu sistemi alın iki kat performans ve dört kat kalite!

Fiyat : "4985" TL

"Siteler güvenilirdir, kalitesiz siteleri önermiyorum."
Hocam SSD markasını hiç duymadım. Kaliteli midir?

@fatihylmzz bu sistem hakkında ne düşünüyorsun senin önerdiğin parça parça sistem mi daha iyi yoksa bunu mu almak daha mantıklı?
Benim önerdiğim sistem kesinlikle daha iyi, daha kaliteli ve daha performanslıdır. Hemen listeleyeyim siz de anlayın ne demek istediğimi.
1-Yayın veya render yapılmayacaksa Ryzen 5 2600 yerine I3 10100F daha mantıklı çünkü daha performanslıdır.
2-A320 çipsetli bir anakart bütçe varsa alınmamalıdır. Benim önerdiğim 1200 soket anakart geleceğe dönük. A320 öyle değildir.
3-RX 580 eskidi artık alınmaz. 1650 Super daha yenidir, daha güçlüdür ve daha ucuzdur.
4-Kasa kötü muhtemelen PSU da kötüdür. Benim önerdiğim sistemde hem kasa hem de PSU kaliteli.

Benim önerdiğim sistem kesinlikle daha iyi, daha kaliteli ve daha performanslıdır. Hemen listeleyeyim siz de anlayın ne demek istediğimi.
1-Yayın veya render yapılmayacaksa Ryzen 5 2600 yerine I3 10100F daha mantıklı çünkü daha performanslıdır.
2-A320 çipsetli bir anakart bütçe varsa alınmamalıdır. Benim önerdiğim 1200 soket anakart geleceğe dönük. A320 öyle değildir.
3-RX 580 eskidi artık alınmaz. 1650 Super daha yenidir, daha güçlüdür ve daha ucuzdur.
4-Kasa kötü muhtemelen PSU da kötüdür. Benim önerdiğim sistemde hem kasa hem de PSU kaliteli.
Çok teşekkürler. Baya yardımcı oldun. Son olarak bir de 1500 TL lik şöyle güzel bir monitör önerme şansın olur mu. :)))

Çok teşekkürler. Baya yardımcı oldun. Son olarak bir de 1500 TL lik şöyle güzel bir monitör önerme şansın olur mu. :)))
Rica ederim ne demek :). Elbette hemen öneriyorum size.
Bütçeyi az bir şey aşıyor fakat alabileceğinizi düşünüyorum, https://www.hepsiburada.com/msi-opt...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.84.8

Geri
Yukarı