5000TL bilgisayar önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Böyle bir şey yok. O konuyu açanlar genelde 3600 kullanıyorlar 3600 işlemciye de stok soğutucusu yetersiz geliyor.

Ekran kartı koymayı unutmuşsunuz hocam, sürekli APU sistem toplamaktan alışkanlık oldu herhalde :D.

Ryzen'e kötü demiyorum evet iyi bir işlemci lakin ısınma olaylarının başımı ağrıtmasından korkuyorum.

Isınma olayı yaşamazsınız. 3100 işlemci tam bir F/P ürünü ve ısınma sorunları yaşanmıyor. Yaşarsanız da tek tıkla CPB kapatarak çözebilirsiniz.
Ekran kartı koymayı unutmuşsunuz hocam, sürekli APU sistem toplamaktan alışkanlık oldu herhalde :D.

Linki koymayı unutmuşum :D Şimdi düzelttim 5151 TL tutuyor.

Toplam: 5498TL
Bütçeyi aşabilirseniz bu sistemi öneririm.

CPB nedir hocam kısaca açıklayabilir misiniz.

Core Performance Boost oluyor. Intel tarafındaki Turbo Boost ile benzer bir teknoloji. Ben şu an 3200G işlemcimi yük altındayken 3.9 GHz civarlarında çalıştırabiliyorum. Eğer CPB kapatırsam bu hız en fazla 3.6 GHz olur.
Bütçeyi aşabilirseniz bu sistemi öneririm.

Bütçeyi aşmaya gerek yok attığım sistem bu bütçede gayet iyi bir tercih.

Core Performance Boost oluyor. Intel tarafındaki Turbo Boost ile benzer bir teknoloji. Ben şu an 3200G işlemcimi yük altındayken 3.9 GHz civarlarında çalıştırabiliyorum. Eğer CPB kapatırsam bu hız en fazla 3.6 GHz olur.
İşlemciyi turbo'da çalıştırmaya yarayan sistem sanırım.
Telefonlarda hızlı şarj etme özelliğindeki gibi fazla voltaj verildiği için ısınma fazla oluyor?

Telefonlarda hızlı şarj etme özelliğindeki gibi fazla voltaj verildiği için ısınma fazla oluyor?

Evet, öyle oluyor. Ayrıca şöyle bir şey de var CPB kapatıp işlemciyi OC ederseniz daha az sıcaklıkta daha yüksek performans alırsınız anakart çünkü yüksek voltaj veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı