5000TL'ye i7 5820K + X99-UD3 + GTX970 ACX Sistem Olmuş Mu?

Şaban KAM

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar;
Forumdan diğer konulardan okuduğum kadarı ile bir sistem topladım. Ancak ilk defa sistem bileşeni topluyorum ve daha önce hiç sıfırdan kurulum yapmadım. Ekran kartı, ram çıkar tak hariç montaja dair birşey bilmiyorum. Muhtemelen de toplama işini aldığım yere yaptıracağım.

Öncelikle ihtiyacımdan bahsetmek istiyorum. Makine Mühendisliği okuyorum ve bir inşaat şirketinde çalışıyorum. Gerek okul gerekse iş için render ve analiz programları ile çalışmam gerekiyor. 3Ds Max + Vray, ANSYS, Tekla vb. yatırımlık bir toplama yapmak istiyorum.

Topladığım bilgisayar bileşenleri aşağıdadır. Toplam 4900 TL yapıyor. İlave klavye, kart okuyucu vs fiyata dahil etmek istemiyorum. Öncelikle bu topladığım bileşenler de uyum sorunu olur mu? Özellikle 6 çekirdekli işlemci istiyorum.

Son olarak da yine bu fiyatlarda alternatif sistem önerisine de açığım.

Konu biraz acildir. Hafta sonuna kadar karar verir bileşenleri almam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
resim.PNG

6 çekirdek olmasına gerek yok. Bu sistemle hem oyun oynarsın, hemde render alabilirsin.

Cevaplar için teşekkür ederim. Ancak özellikle render işleminde işlemcinin çekirdek sayısının performansta önde olduğunu duydum. Ayrıca benchmark'a baktığımda da %30 fark var, 4790 => 10170 5820K => 12975

Arkadaşlar, sonunda listeyi tamamladım ve yarın sipariş vereceğim ancak, son anda bir soru ile karşılaştım sizden destek almak istiyorum. Anakart DDR4, ancak ramlar DDR3, ilk listede de böyle idi ve çalışmaz gibi bir uyarı da bulunmadınız. Başka yerlerde yaptığım araştırmalarda, çalışmaz, imkansız gibi mesajlar var.

Bu işin aslı nedir? Çalışır mı, çalışırsa olması gerekenden daha az performans mı gösterir? Anakart DDR4 diye illa DDR4 ram mi almak lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı