500W PSU'lu Kasa vs 600W PSU'lu Kasa

KreaSHeR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben bir sistem topluyorum ve haftaya bitmiş olacak. Sistem kısaca 1050Ti ve Ryzen 3 1300x içeriyor. Arada kaldığım bir sürü parça var ama bugün ben size PSU soracağım. Alacağım kasa konusunda PSU yüzünden kararsız kaldım. Birisinden 500Wattlık, birisinden 600 Wattlık PSU çıkıyor. İkisinin de fiyatı aynı ama 500Wattlık kasanın tasarımını daha beğeniyorum. Şimdi diyeceksiniz o zaman 500Wattlığı al bu sistemi çok rahat karşılar. Evet bunu ben de biliyorum ama benim sorunum şu, ben 1-2 yıl sonra kesin olarak bu PC'nin işlemcisini ve ekran kartını yükselteceğim. Büyük ihtimal Ryzeni'n 2000 serisi çıktığında Ryzen 5 2600 ve GTX 1060 6GB'lı bir sisteme yükselteceğim. Peki bu sistemi dediğim parçalara yükselttiğimde elimde olan 500Wattlık psu yükseltilmiş halini karşılar mı? Lütfen deneyimli olanlar yorum yaparsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı