508 1.6 puretech 225 HP GT-line yakıt tüketimi nasıldır?

Mopat

Hectopat
Merhabalar. Ailemizde 2020 508 1.5 Blue-hdi aracımız vardı. Gece abim kaza yapmış. Araç pert. Ön iki, sağ ve sol tavan airbagleri açık. Ön tarafta değişmeyecek parça kalmamış. Kasko eksperi görmedi ancak yetkili servisteki tanıdıklarımız perte çıkar diyor. Bizde araba bakmaya başladık. 508 çok memnunduk bu sefer benzinlisini düşünüyoruz. 1.6 225 beygirlik motor ve GT-line donanım ile alabiliriz. Kullanan varsa yakıt tüketimi nasıl acaba? Ya da sizin önerebileceğiniz maksimum 500 bin TL'ye kadar 0 km veya maksimum 2 yıllık düşük kilometreli araç varsa önerilere açığım.

Yakıt tüketimini bilmem ama, araba canavar. Eski kasalarının görünüşünü çok beğenmezdim ama yeni kasa muhteşem bir şey. Şaşmayın bence.

Eğer aile arabası (konfor ve genişliğin ön planda olduğu) bakmıyorsanız Passat/SuperB tercih etmeyin. Sportiflik ve performans açısından 508 ve Insignia alınabilir. Benim tercihim 508'den yana. Gerek motor - şanzıman ikilisi olsun, gerek iç ve dış tasarım olsun, gerek de özellikleri olsun dopdolu bir araç.

Yakıt tüketimi olarak İstanbul'da karma olarak 7-8 litre arasında yakacağını tahmin ediyorum. Eğer yakıt tüketimi önemliyse dizel tercih edin, dizel motorun yakıt cimriliği çok başarılı ancak performansı tabii ki daha kısık.

2. el olarak da premium markalar bakılabilir ancak benim tercihim 0 508'den yana olurdu. Bir de GT donanım alabilecek durumdaysam hiç düşünmezdim.

Eğer aile arabası (konfor ve genişliğin ön planda olduğu) bakmıyorsanız Passat/SuperB tercih etmeyin. Sportiflik ve performans açısından 508 ve ınsignia alınabilir. Benim tercihim 508'den yana. Gerek motor - şanzıman ikilisi olsun, gerek iç ve dış tasarım olsun, gerek de özellikleri olsun dopdolu bir araç.

Yakıt tüketimi olarak İstanbul'da karma olarak 7-8 litre arasında yakacağını tahmin ediyorum. Eğer yakıt tüketimi önemliyse dizel tercih edin, dizel motorun yakıt cimriliği çok başarılı ancak performansı tabii ki daha kısık.

2. el olarak da Premium markalar bakılabilir ancak benim tercihim 0 508'den yana olurdu. Bir de GT donanım alabilecek durumdaysam hiç düşünmezdim.

Hocam 508 kullanıcısıyız zaten. Kendim 3 ay civarı Passat variant kullandım ve A4 Avant'a geçtim. SuperB'ler hoşuma gidiyor. Aynı şekilde insignia da. Ancak 508 kullandığımızdan ötürü hem servisinden dolayı yine 508 düşünüyoruz yine. Dizel ile bursa şehir içi 6-6.5 civarı yakıyordu. Benzinli kullanan tanıdığımız İstanbul şehir içi klima açık şekilde 8-8.5 yaktığınız söyledi. Büyük ihtimal 1.6 225 HP 508 alacağız.

Passat ve SuberB gerçekten tasarım olarak sıktı, 10 yıldır far panjur değiştirip aynı kasa satılıyor. 508 ise GT donanımda gerçekten dikkat çekici ve donanım olarak da çok dolu bir araç, yakıt olarak 8,5-9 litreden aşağı yakacağını pek düşünmüyorum ama performansı ile de o yakıtın hakkını verecektir :) 225bg 300nm tork oldukça etkileyici.

Yeni konular

Geri
Yukarı