50CC Motor 80CC Yükseltme

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 50CC motorlar b ehliyetle alındığı için bu motorlardan almayı düşünüyorum. Yalnız kafama bir soru takıldı. Eğer motoru 80CC ye yükseltirsek muayeneden geçerken sorun olur mu? Lütfen yetkin bilgisi olanlar cevap verirse çok sevinirim. Bir de ben Küba Trendy XC50 2020 modelini düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

Merhabalar 50CC motorlar b ehliyetle alındığı için bu motorlardan almayı düşünüyorum. Yalnız kafama bir soru takıldı. Eğer motoru 80CC ye yükseltirsek muayeneden geçerken sorun olur mu? Lütfen yetkin bilgisi olanlar cevap verirse çok sevinirim. Bir de ben Küba trendy XC50 2020 modelini düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

Bir problem yaşamazsın. Muayenede motor bloğunu açıp içine bakıp; aa sen bunun silindirlerini değiştirmişsin bu orijinal değil olmaz demediği sürece herhangi bir problem yaşamazsın :D.

Kısa mesafeli yollar ve yazlıkta kullanmak için ben de 50cc scooter arayışına girmiştim. Küba Trendy XC50 olanı almıştım ama memnun kalmadım. Görünüşü güzel ama bana çok hantal geldi yokuşlarda özellikle çok zorlanıyor. Malzeme kalitesinden de memnun kalmamıştım. Sonra da sattım.

3-4 Ay önce Motolux Rossi RS satın aldım 50cc bir scooter. Şu an çok memnunum hem daha seri hem daha yüksek hızlara çıkabiliyor. 50cc değildir bu hissiyatı veriyor ve nedense Küba'ya göre daha az yakıyor. Kısaca tavsiye ederim ben çok memnunum. Küba'ya göre biraz daha büyük bir motor zaten bagajı da daha büyük ve bence tasarımı da daha güzel. Florasan ledleri mevcut hem önde hem arkada. Fren performansı ve rahatlığı da daha iyi. Maksimum hızı 96 Km/h ama tabii ki tavsiye etmem. Videoda detaylı incelemesi var bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada bu bayiden satın almıştım.

Son düzenleme:
Kısa mesafeli yollar ve yazlıkta kullanmak için ben de 50cc scooter arayışına girmiştim. Küba Trendy XC50 olanı almıştım ama memnun kalmadım. Görünüşü güzel ama bana çok hantal geldi yokuşlarda özellikle çok zorlanıyor. Malzeme kalitesinden de memnun kalmamıştım. Sonra da sattım.

3-4 Ay önce Motolux Rossi RS satın aldım 50cc bir scooter. Şu an çok memnunum hem daha seri hem daha yüksek hızlara çıkabiliyor. 50cc değildir bu hissiyatı veriyor ve nedense Küba'ya göre daha az yakıyor. Kısaca tavsiye ederim ben çok memnunum. Küba'ya göre biraz daha büyük bir motor zaten bagajı da daha büyük ve bence tasarımı da daha güzel. Florasan ledleri mevcut hem önde hem arkada. Fren performansı ve rahatlığı da daha iyi. Maksimum hızı 96 Km/h ama tabii ki tavsiye etmem. Videoda detaylı incelemesi var bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada bu bayiden satın almıştım.
teşekkür ederim inceleyeceğim :)
Bir problem yaşamazsın. Muayenede motor bloğunu açıp içine bakıp; aa sen bunun silindirlerini değiştirmişsin bu orijinal değil olmaz demediği sürece herhangi bir problem yaşamazsın :D.
oldu da adamın gıcıklığı tuttu o zaman napacağız? Sanırım öyle bir durumda muayeneye not alırlar ve her halükarda eski haline getirmek zorunda mı kalırız acaba?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim inceleyeceğim :)

Oldu da adamın gıcıklığı tuttu o zaman ne yapacağız? Sanırım öyle bir durumda muayeneye not alırlar ve her halükarda eski haline getirmek zorunda mı kalırız acaba?

Muayene yapılırken motor bloğu açılıp bakılmaz. Problem çıkan olmadı şimdiye kadar da olduda problem çıkarsa 50CC parçaları zaten sizde oluyor düzeltip geçiyorsunuz :)

Geri
Yukarı