512 GB M.2 NVMe SSD tavsiyesi

bybrown

Hectopat
Biraz eski bir bilgisayarım var, 250 GB'lık eski bir mSATA SSD kullanıyorum. Değiştirme vakti geldiğini düşünüyorum.

Ana kartım MSI B450M Gaming Plus, PCI-e 3.0 X4 bir slotu var. M key SSD'leri destekliyor. Kaliteli, hızlı ve fazla okuma yazmaya dayanıklı bir SSD olması önemli, boyut ihtiyacım yüksek değil ancak çok fazla dosyam var ve çok fazla okuma yazma işlemi yapıyorum söylediğim gibi.

Bu SSD'yi gözüme kestirdim ancak tavsiyelere açığım. Maksimum bütçem 1500 TL civarlarında ancak fiyat çok önemli değil. 1500 liraya 1 TB almak yerine daha kaliteli bir 512 GB SSD'ye 1200-1300 lira vermeyi tercih ederim.

980 alınmaz. DRAM’i yok. 970 EVO Plus veya Firecuda 510 o bütçede en iyi seçenek.

200 TL aşabilirseniz Firecuda 530 var çok daha iyi bir SSD.

980 alınmaz. DRAM’i yok. 970 EVO Plus veya Firecuda 510 o bütçede en iyi seçenek.

200 TL aşabilirseniz Firecuda 530 var çok daha iyi bir SSD.

Aşabilirim ancak o kadarına gerek var mı bilmiyorum.

1300 TL’ye P5 Plus varmış. 970 EVO ve Firecuda 510 yerine tercih edilebilir. Biraz ısınıyor ama PCI-e 4.0 bir SSD sonuçta.

Aşamıyorsanız gerek yok tabii ki. Oyun oynayacaksanız farkı hissetmezsiniz. Render gibi işler yapıyorsanız farkı hissedersiniz. Aşabiliyorsanız aşın bence çünkü 530 çok üst seviye bir SSD ve fiyatı çok uygun. Ama sizi çok zorlayacaksa gerek yok.

1300 TL’ye P5 Plus varmış. 970 EVO ve Firecuda 510 yerine tercih edilebilir. Biraz ısınıyor ama PCI-e 4.0 bir SSD sonuçta.

Aşamıyorsanız gerek yok tabii ki. Oyun oynayacaksanız farkı hissetmezsiniz. Render gibi işler yapıyorsanız farkı hissedersiniz. Aşabiliyorsanız aşın bence çünkü 530 çok üst seviye bir SSD ve fiyatı çok uygun. Ama sizi çok zorlayacaksa gerek yok.

Söylediğim gibi anakartım 4.0 desteklemiyor o yüzden 4 olmasının bana bir faydası olmayacak, Samsung'a daha yakınım o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı