55-65 bin TL masaüstü sistem toplama

egerai

Hectopat
7 yıl önce Technopath'ın GTX970'li sistem toplama videosundaki bilgisayarın aynısını toplamıştım. Uzun zamandır sistemi yenilemeyi düşünüyordum ve hazır indirim de varken tam zamanı diye karar verdim. Şu an kullandığım sistemde, yeni sistemde kullanabileceğim parçalar var. 850W güç kaynağı, 16 GB DDR4 3200MHz 8x2 RAM, 500GB M.2 SSD ve 1TB hard Disk'i sonraki sistemde de kullanacağım. Monitör ve ekipmana da ihtiyacım yok. Sistem için düşündüğüm parçaları alt alta yazacağım ki karmaşıklık olmasın.
Ekran kartı: MSI RTX 4070 Ti Gaming X Trio 12g 192 bit GDDR6X 12 GB.
İşlemci: Intel i7-13700KF on altı çekirdek 3.4 GHz.
Kasa: Corsair iCUE 4000X.
Anakart hakkında fikrim yok, tercihim DDR5 ve Bluetooth desteği olması. İleride RAM'leri değiştireceğim ve kablosuz ekipman konusunda Bluetooth desteği iyi oluyor diye biliyorum.
İşlemci soğutucusuna da ihtiyacım var. Onun hakkında da fikrim yok maalesef.
Kafamda kurduğum sistem bu şekilde, tamamlamak için fikirlere açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sıvı soğutma için bunu tercih edebilirsin. Uygun fiyatlı ama kalitesi ve performansı iyi bir soğutucudur. 240mm olanınıdan 5600x ile memnunum full OC olmasına rağmen. Ayrıca ileride dilersen daha performanslı fanlarla değiştirip soğutmayı arttırabilirsin. Ama pompa be malzeme kalitesi gayet iyi.

7 yıl önce Technopath'ın GTX970'li sistem toplama videosundaki bilgisayarın aynısını toplamıştım. Uzun zamandır sistemi yenilemeyi düşünüyordum ve hazır indirim de varken tam zamanı diye karar verdim. Şu an kullandığım sistemde, yeni sistemde kullanabileceğim parçalar var. 850W güç kaynağı, 16 GB DDR4 3200MHz 8x2 RAM, 500GB M.2 SSD ve 1TB hard Disk'i sonraki sistemde de kullanacağım. Monitör ve ekipmana da ihtiyacım yok. Sistem için düşündüğüm parçaları alt alta yazacağım ki karmaşıklık olmasın.
Ekran kartı: MSI RTX 4070 Ti Gaming X Trio 12g 192 bit GDDR6X 12 GB.
İşlemci: Intel i7-13700KF on altı çekirdek 3.4 GHz.
Kasa: Corsair iCUE 4000X.
Anakart hakkında fikrim yok, tercihim DDR5 ve Bluetooth desteği olması. İleride RAM'leri değiştireceğim ve kablosuz ekipman konusunda Bluetooth desteği iyi oluyor diye biliyorum.
İşlemci soğutucusuna da ihtiyacım var. Onun hakkında da fikrim yok maalesef.
Kafamda kurduğum sistem bu şekilde, tamamlamak için fikirlere açığım. Şimdiden teşekkürler.

MSI 4070 Ti 30k ya düşmüş İtopya da yılbaşından sonra çok artar fiyatı bir bak istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı