55 OBP ile 200.000 sıralama yapılabilir mi?

Eftelyanur

Zeptopat
Daha fazla  
Benim OBP 55.64. hiç öyle bakmayın sonradan akillanan tayfadanim. 200 bine girmem lazım. Ankara istediğim için iki yıllık bir bölüm okumak amacım çünkü ikinci universitem (ilkinden mezun oldum kırık OBP olmayacak yani) ve dışarı çıkmak istemiyorum. YGS LYS zamanlarından kalmayim bu yüzden yeni nesil sınav hakkinda tecrubesizim derken bir de bu baraj olayı kalktı. Al sana yeni bir kafa çelişkisi. Ay kısacası a dostlar bu OBP ile (55.64) 200.000 sıralama yapabilir miyim? 250.000 de olur. 300.000 sıralama geçmesin yeter!

Rahat rahat yapabilirsin. Sınava kadar test kitaplarını koklasan bile olur yani. OBP'ye takılmadan çalışmaya bak.

Baraj olayının kalkmasıyla öncelikle seni etkileyen bir şey yok. Bunu bir açığa kavuşturalım ve sınav sisteminde çok değişiklik yok. Ben de YGS ve LYS'den girmiştim zamanında. YGS şimdiki TYT diyebiliriz. Soru şekilleri değişti ve sosyal ve fen derslerinin soru sayısı düşürüldü. Matematik için yeni nesil adı altında sorular sorulmaya başlandı. Önce konuyu öğrenip ardından yeni nesil sorulara alışmak gerekiyor. Okuduğunuzu anlayan biriyseniz yeni nesil sorular oldukça kolaydır, çok soru çözmeniz gerekiyor sadece konuyu öğrenmenin yanı sıra.

Geri
Yukarı