55" Televizyon Tavsiyesi

Öncelikle dün TV aldığım için sana hemen bildiğimi sunayım.
İlk önce Vestel'i listeden siliyoruz.

Şimdi, LG'de de Samsung'da da Televizyon serileri 3'e bölünüyor.
  • UHD
  • Premium UHD/Super UHD
  • QLED/OLED
QLED ve OLED'ler aşırı pahalı, ve gereksiz. UHD ile Premium/Super UHD arasındaki fark Premium/Super'in çerçevesiz bir tasarıma sahip olması. Anlayacağın ''Premium'' zaten :) Artı olarak bazı modellerde panel farkı bulunabiliyor. Ayrıca Samsung'da UHD 50Hz olurken, Premium UHD 100Hz, 2K'da 120Hz seçeneklerini de sunuyor. Bunun dışında Premium UHD FreeSync desteği sunuyor. Ayrıca, Premium'da 1080p gelen görüntüyü sana 4K'ya çeviren bir işlemci de mevcut. Yani internetin kötü olduğu için Netflix'de 4K izleyemiyorsan tam sana göre :) Bunun dışında pek bi' farkı yok. Tasarım asıl önemli olan konu burada.

UHD'ye geldiğimizde, Samsung için konuşuyorum, arasında ikiye ayrılıyor;
7100 Serisi
7400 Serisi
Burada kesinlikle 7400 Serisini tavsiye ederim. Ayrıca arasındaki ''NU'' 2018 model olduğunu, ''RU'' 2019 model olduğunu temsil eder. Ben 2018 model aldım, çünkü değişen hiçbir şey olmamasına rağmen daha pahalı :) Ayrıca sakın ama sakın Hepsiburada gibi sitelerden alma, nereden bileceksin belki de teşhiri satacak sana? Belki iade edilen ürünü? 300 TL az ödemek için sakın ama sakın riske girme. Ben Samsung aldım, ancak bu demek değil sana LG'yi önermiyorum. LG panel olarak kendi ürettiği IPS paneli sana sunuyor. Beğenmediğim kısmı ise çerçeve ile panel arasında bir boşluk var. Bu da sağdan veya soldan izleyen kişi için kötü bir görünüm sağlıyor. Bence gözün kapalı LG veya Samsung alabilirsin. Bu iki firma da TV işinin kralı. Ayrıca Philips'de kullanıyorum. Birkaç yıl oldu. Onda Android TV özelliği ve Ambilight özelliği bulunuyor. Çok hoş görünse de birkaç yılda yavaşlamaya başladı. Ayrıca LG ve Samsung listenin içinde varken Philips'e hiç bakma derim.

Umarım güzel anlatabilmiş ve yardımcı olabilmişimdir :) Harbi satıcı falan değilim bende yeni TV aldım 2 aydır düşünüyorum hangisini alsam diye :) :) Mediamarkt'a bi' soracam eleman arıyorlar mı diye :D
Harika bir anlatım. Keşke güncel bir yorum olsaymış. Dilenize sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı