550 TL İşlemci Anakart önerisi

Süleyman .

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Xigmatek Tauro serisi 80Puls 500w güç kaynağı, R7 260x ekran kartı var. 500-550 tl bütçe ile Anakart, İşlemci ve de 4 GB RAM almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim ceza yediğim için geç cevap yazabiliyorum. Vatan bilgisayardan önerebilirmisiniz. Bütçmi 600 Tl kadar yükseltebilirim. Amd önermez misiniz? Önerirseniz hangi modeller. Bu bütçeye Amd mi almalıyım İntel mi.

i3 4160, H81M-Plus ve Kingston 8 GB Hyperx Ram satın alabilirsiniz.
Öneriniz bütçemi bir hayli aşıyor ama yinede teşekkürler.
Anakart ilerde yeni işlemci alma durumu olursa sıkıntı çıkartır mı? İşlemci olarak daha uygun bir şey önerebilir misiniz :) Intel Core i3 4360 ile Intel Core i3 4170 ne kadar performans farkı vardır. Kendimi zorlayıp 30 tl arttırıp Intel Core i3 4170 mi almalıyım ? Bide aklımda g3258 var onun hakkında ne düşünüyorsunuz.

Büyük farklar yok. Sadece 3, 5 ve 7 serileri işlemci gücü gerektiren oyunlarda belirgin olarak ayrılıyor.
Intel Core i7-4790, i5-4690, i5-4590, i5-4460, i3-4360, i3-4350 and i3-4150 Review. Meet Haswell Refresh!. Page 4 - X-bit labs

Vatandan olsun deyince sen, baktım i3 4170 ile 4360 arasında az fark var. Bende ön belleği 3 yerine 4 MB olsun diye seçtim 4360'ı. İşlemci gücü olarak küçücük bir farkla 4360 daha iyi. Önemsiz ama aynı fiyat olunca neden bir tık iyisi olmasın. 3 4 sene sonra o küçük fark da kaybolacaktır gerçi.

5. nesil Broadwell işlemcilerde 1150 soket olacak ama sadece Z97 chipsetli anakartlara takılabilecek diye biliyorum. Z97 anakartlar da pahalı biraz. Seneye Haswell Refresh bir İ5 işlemciye geçerim diyorsan bu anakart zaten destekliyor ve o zaman G3258 düşünülebilir. Artan bütçen ile ya daha iyi bir anakart alırsın ya da RAM alabilirsin o zaman. G3258'in O.C. imkanı olsa da bir geleceği olduğunu düşünmüyorum, çünkü DirectX 12 ile gelecek olan çoklu çekirdek desteği ile de iyice gözden düşecek önümüzdeki yıl. Bu benim fikrim sadece.

Kısaca bu bütçe ile i3 almak en mantıklısı. Vatan dışında daha ucuza bulabilirsin. Yakın zamanda değiştirmek üzere Pentium da alınabilir. Seçim senin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı