5500 TL laptop tavsiyesi

Ramelow91

Hectopat
Daha fazla  
5000-5500 TL fiyat araliginda genel kullanıma uygun laptop önerisi yapar misiniz? AMD işlemcili olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam AMD işlemci arıyorsanız ryzen 7 + 1650 kombinasyonlu cihazlara yönelmeniz daha makul. Asus tuf serisi arayışlarınıza uygun isterseniz linkte ekleyebilirim.

Ryzen 7 3750H ve Intel i5 9300H arasında oyun sırasında FPS farkı olmaz ancak intel render lamada öne geçiyor genel olarak oyun için kullanacak isen linkini attığım ASUS TUF laptop al eğer fikrini değiştirip intel alacak isen 5000-5500 Tl arasında intel işlemcili excalibur g770 öneririm.Ben Excalibur kullanıyorum.
https://www.casper.com.tr/excalibur-g770-satin-al

Son düzenleme:
Ryzen 7 3750H ve Intel i5 9300H arasında oyun sırasında FPS farkı olmaz ancak intel render lamada öne geçiyor genel olarak oyun için kullanacak isen linkini attığım ASUS TUF laptop al eğer fikrini değiştirip intel alacak isen 5000-5500 Tl arasında intel işlemcili excalibur g770 öneririm.Ben Excalibur kullanıyorum.
https://www.casper.com.tr/excalibur-g770-satin-al
Hocam excalibur diğer oyun laptoplarına göre ve piyasaya göre nasıldır i, ayrıca siz memnun musunuz önerir misiniz excaliburu

Hocam Excalibur diğer oyun laptoplarına göre ve piyasaya göre nasıldır I, ayrıca siz memnun musunuz önerir misiniz Excalibur'u.

Excalibur G770 değerlendirme.
Artıları
- 2.1 KG civarında yani hafif.
- Batarya (52WH) kapasitesi Monster'dan (48WH) yüksek Wi-Fi üzerinden film izlerken 2 film toplamda 4 saat 50 dakika boyunca şarjı bana yetti.
Wi-Fi kapalı kullanımda 6 saat civarında dayanabiliyor.
-Ekran kalitesini beğendim renkler canlı ve yansıtmayan mat ekran.
-Kronik bir ısınma sorunu yok bir ASUS bir MSI'dan farksız sıcaklık değerlerine sahip.
- Kendi güç yönetimi yazılımı var (Control Center)
- Birçok laptop ile tasarım olarak karşılaştırdım.
Excalibur gayet şık duruyor abartı bir tasarımı yok.
- Turbo fan, ayarlanabilir ışıklı klavye şu bu vs.
- kendi sitesinden istediğin gibi konfigüre edebiliyorsun diğer markalar gibi hazır paket değil RAM SSD CPU GPU hepsini sen seçiyorsun.
- Ve fiyat olarak MSI, ASUS ve Acer'dan uyguna geliyor.
- Fan sesi Monster'dan bariz şekilde daha az.
- Günlük kullanımda gayet sessiz.

Excalibur G770 eksileri.

- Touchpad kalitesi çokda iyi değil
- Klavyenin altı parmak izi bırakıyor hergün kuru bir bezle silmek yeterli.
- 2 USB girişi var bazen klavye mouse takılıyken üçüncü giriş aramıyor değilim ama alıştım.
- i5 9300H veya i7 9750 h hiçbir laptop 80 C altında tutamıyor. ASUS TUF Ryzen 7 3750H araştır ama Intel'in daha performanslı olduğu bir gerçek.

Genel olarak durum böyle Excalibur alacaksan bütçen varsa ram'i 12GB veya 16 GB seç.
Benim aldığım : İ5 9300H Gtx1650 12Gb Ram

Excalibur G770 değerlendirme.
Artıları
- 2.1 KG civarında yani hafif.
- Batarya (52WH) kapasitesi Monster'dan (48WH) yüksek Wi-Fi üzerinden film izlerken 2 film toplamda 4 saat 50 dakika boyunca şarjı bana yetti.
Wi-Fi kapalı kullanımda 6 saat civarında dayanabiliyor.
-Ekran kalitesini beğendim renkler canlı ve yansıtmayan mat ekran.
-Kronik bir ısınma sorunu yok bir ASUS bir MSI'dan farksız sıcaklık değerlerine sahip.
- Kendi güç yönetimi yazılımı var (Control Center)
- Birçok laptop ile tasarım olarak karşılaştırdım.
Excalibur gayet şık duruyor abartı bir tasarımı yok.
- Turbo fan, ayarlanabilir ışıklı klavye şu bu vs.
- kendi sitesinden istediğin gibi konfigüre edebiliyorsun diğer markalar gibi hazır paket değil RAM SSD CPU GPU hepsini sen seçiyorsun.
- Ve fiyat olarak MSI, ASUS ve Acer'dan uyguna geliyor.
- Fan sesi Monster'dan bariz şekilde daha az.
- Günlük kullanımda gayet sessiz.

Excalibur G770 eksileri.

- Touchpad kalitesi çokda iyi değil
- Klavyenin altı parmak izi bırakıyor hergün kuru bir bezle silmek yeterli.
- 2 USB girişi var bazen klavye mouse takılıyken üçüncü giriş aramıyor değilim ama alıştım.
- i5 9300H veya i7 9750 h hiçbir laptop 80 C altında tutamıyor. ASUS TUF Ryzen 7 3750H araştır ama Intel'in daha performanslı olduğu bir gerçek.

Genel olarak durum böyle Excalibur alacaksan bütçen varsa ram'i 12GB veya 16 GB seç.
Benim aldığım : İ5 9300H Gtx1650 12Gb Ram
Teşekkür ederim hocam, peki servisleri Nasıl, herhangi bir sorun çıktığında ilgileniyorlar mı ?

Yani önerirsiniz değil mi hocam

Dediğim gibi Intel işlemcili bir laptop almaya karar verdim ve (fiyat, tasarım, batarya performansı) olarak Excalibur seçtim Burada anlatmaya çalıştığım şey G770'in Casper olduğundan dolayı bir dezavantajı olmadığıdır. Yukarıda net bir şekilde açıkladığım tasarım batarya performansını beğendiyseniz ASUS, MSI veya Acer ile karşılaştırmanıza gerek yok rahatlıkla alabilirsiniz.
Isı değerleri MSI ile aynı hatta daha iyi de olabilir ancak YouTube'da PC Hocası kanalının Excalibur G770 için yaptığı inceleme yanıltıcıdır bu modelin 77 C ısıyı geçmediğini söylüyor bunun reklam amaçlı bir aldatma olduğunu düşünüyorum. Cihazın Gaming modda ki sıcaklık değerleri 80 - 87C derecelerdedir. Aynı donanımlı MSI'ın 80 - 93 küsürlü derecelerde çalıştığını net olarak biliyorum Isı konusunda palavralara inanmayınız.
Almadan önce Cihaz ile ilgili her şeyi sorabilirsiniz üzerinde onlarca test yaptım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı