5500XT sistemde Fortnite'te FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

kelsie

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3000 MHz.
Ekran kartı
RX 5500XT 4 GB.
Anakart
B450M S2H.
İşlemci
Ryzen 5 3600
Selam. Kötü bir sisteme sahip değilim fakat şu oyunda çözemediğim oynamamı aşırı derecede engelleyen garip bir FPS düşmesi sorunu var. Hiçbir şekilde çözüm bulamadım örneğin, 100-120 FPS alıyorken 20-30'lara hatta daha düşükte olabiliyor, SSD de de denedim HDD de de var mı çözüm yolu? Bilen veya yardımcı olabilecek birisi, çok istiyorum Fortnite oynamak :)
Görsel ekledim solda değerler sağda da FPS düşüşü belli oluyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-04-19_223155354.png
    resim_2022-04-19_223155354.png
    584,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Kötü bir sisteme sahip değilim fakat şu oyunda çözemediğim oynamamı aşırı derecede engelleyen garip bir FPS düşmesi sorunu var. Hiçbir şekilde çözüm bulamadım örneğin, 100-120 FPS alıyorken 20-30'lara hatta daha düşükte olabiliyor, SSD de de denedim HDD de de var mı çözüm yolu? Bilen veya yardımcı olabilecek birisi, çok istiyorum Fortnite oynamak :)
Görsel ekledim solda değerler sağda da FPS düşüşü belli oluyor.
Diskler için defrag yaptınız mı birde driverleri güncelleyin

Sisteminiz bu oyun için oldukça yeterli ve parçaların birbirine darboğaz yapmasına da imkan yok. Geriye arkaplandaki bir şeyin CPU'ya yük bindirdiğini düşünüyorum veya oyunun optimizasyonunda dolayı bu şekilde, örneğin mouse'u çevirince böyle bir problem oluyorsa genellikle shader cache'den oluyor, optimizasyon sorunu yani.

Sisteminiz bu oyun için oldukça yeterli ve parçaların birbirine darboğaz yapmasına da imkan yok. Geriye arkaplandaki bir şeyin CPU'ya yük bindirdiğini düşünüyorum veya oyunun optimizasyonunda dolayı bu şekilde, örneğin fareyi çevirince böyle bir problem oluyorsa genellikle shader Cache'den oluyor, optimizasyon sorunu yani.

Evet var mı tavsiyen 😂

Geri
Yukarı