5600X RTX 3060 Ti'a 1080P'de darboğaz yapar mı?

Hocam selam benim RTX 3060 Ti ve 5600X sistemim var ve darboğaz yapıyor bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?

pcyi ilk aldığım zamanlaz 400-500 alıyordum şuan 400 ken birden 180 e düşüyor ve drop yiyorum
O bilgisayarla alakalı bir durum olabilir bence sıcaklık değerlerini kontrol et ya da bilgisayarına herhangi zararlı bir yazılım girmiş olabilir diye düşünüyorum. Genelde sorunlar hep AMD driverlarından kaynaklanıyor oluyor biraz stabil değil uygulamaları. Alalı uzun süre olduysa termal macunu kontrol etmeyi unutma. Birden fazla etken var bunda daha çok.

O bilgisayarla alakalı bir durum olabilir bence sıcaklık değerlerini kontrol et ya da bilgisayarına herhangi zararlı bir yazılım girmiş olabilir diye düşünüyorum. Genelde sorunlar hep AMD driverlarından kaynaklanıyor oluyor biraz stabil değil uygulamaları. Alalı uzun süre olduysa termal macunu kontrol etmeyi unutma. Birden fazla etken var bunda daha çok.
aslında 4-5 aylık bilgisayar yeni aldım valorant oynarken cpu nun %100 kullanmaya başlıyor anlamdım bir sorun var ama çözemedim ilk aylarda sorunsuz çalışıyordu yayın dayapabiliyordum şuan yapamıyorum

Geri
Yukarı