5600X sistem ne kadar süre daha gider?

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
Sistemim;
  • Anakart: Gigabyte B450M-S2H
  • RAM: 2x8 16 GB 3600 MHz CL18.
  • İşlemci: R5 5600X.
  • İşlemci soğutucu: Arctic Freezer 34 e-Sports Duo.
  • Ekran kartı: Sapphire Pulse RX 6700.
  • SSD: Kingston snv2S500G 512 GB.
  • HDD: Wdc WD20EZBX - 00AYRA0 2 TB 7200 RPM.
  • PSU: FSP Hydro G PRO 750W 80+ Gold.
  • Kasa: Phanteks P360a mesh tempered.
  • Ses sistemi: Dark SP-215
  • Bağlantı: Edup AC1300 Wi-Fi
Sistemi stok kullanmıyorum. Normalden biraz daha fazla performans alıyorum. Artık ne kadar etki ederse. Örnek:

Stok değerler:

non-OC.png

OC'lu;

OC.png

En azından bir fikir sahibi olursunuz. Tabii her oyunda aynı sonuç olacak diye bir şey yok, oralar derin mevzu.

Ultrada 4 yılı olmadığı kesin. Upscale teknolojileri de bir yere kadar idare eder çünkü birkaç yıla VRAM darboğazına girmeye başlayabilir. Upscale olmadan kartın şu an da sabit 60 FPS veremediği oyunlar mevcut. Optimize ayarlarla uzun bir süre yeni çıkan oyunları oynayabilirsin yine de.

Ultrada 4 yılı olmadığı kesin. Upscale teknolojileri de bir yere kadar idare eder çünkü birkaç yıla VRAM darboğazına girmeye başlayabilir. Upscale olmadan kartın şu an da sabit 60 FPS veremediği oyunlar mevcut. Optimize ayarlarla uzun bir süre yeni çıkan oyunları oynayabilirsin yine de.
Ultra ile kastım 8x msaa yapıştır geç değildi zaten. Çoğu ultra olacak şekilde gereksiz ayarları kısmaktan bahsediyordum. Şuan için 2K da bile iş gören bir kart RX 6700.

Ultra ile kastım 8x msaa yapıştır geç değildi zaten. Çoğu ultra olacak şekilde gereksiz ayarları kısmaktan bahsediyordum. Şuan için 2K da bile iş gören bir kart RX 6700.

KS'i yanıltmamak adına belirtmen gerekir, sadece bu konu için konuşmuyorum.

Sıkıntı yok anlarım, sadece bir arkadaşım en az 7500F'e geçmemi ve artık sistemin yetmediğini iddia ediyor. Olay şurada patlıyor aslında, sistem OC'lu olduğu için 7500F'e yakın performans veriyor, güç tüketimi illaki daha fazla ama 7500F'e geçmenin, temelde sadece platformu yenilemekten başka bir kazancı olmayacak. Şimdi diyeceksiniz ki OC olsa da donanımın ne olduğu belli, fotoğraflarda da görüldüğü üzere FH 4 gibi grafik odaklı bir oyunda bile 45 FPS fark var, buradan pay biçin. Tabi dediğim gibi her oyunda böyle fark olacak diye bir kaide yok zira aynı şey 7500F için de geçerli. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Geri
Yukarı