5600X sistem oyundayken yeniden başlıyor

EminPrime

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. 6 gündür sistem topladım yurt dışıdan. RTX 3060, AMD 5 5600X, MSI B550, 16 GB, 500GB M.2 SSD. 5-6 gün sonra oyuna girdigim zaman oyundan atti PC kapandi. Açmaya calisdim acilmadi. Saatler sonra denedim bu sefer oyundayken bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. PSU model Seasonic gx 750 Gold focus.

Baska bir PSU denedim EVGA 650W Gold oyuna girdim ve stress testi yaptim kapanmadı sorun ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seasonic gibi PSU ile olmasına şaşırdım. Dediğiniz gibi EVGA ile hata yoksa PSU olma ihtimali de var. BIOS, Windows ve sürücüler güncel mi? Olay Görüntüleyici ile de kontrol edebilirsiniz. Kernel Power hataları fazla ise PSU kaynaklı olabilir.

5-6 günlük sistem şoyle söyleyeyim PSU'nu kendi tester ile denedigim zaman bazen algılıyor bazen algilamiyor (fan dönmüyor bazen dönüyor) bir ustaya sordum dedi sabit elektrik akimi olmadığı için icindeki stabilizatör kapatıyor olabilir. UPS denemek lazım boyle de bir yorum geldi. Simdi yeni PSU mu alsam ne yapsam bilemedim.(Azerbaycan'dan yazıyorum bu arada)

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde EVGA var gözüküyor. Bir süre kullanın. Bu arada diğer PSU`yu garantiye de gönderebilirsiniz. Diğeri de iyi bir PSU. Yeterince koruması var. Dediğim gibi beni biraz şaşırttı.

EVGA benim değil kuzenin. Ayrica ABD Amazon'dan aldim geri yollama sorun makineyi geri gönderme istediler iade için. Yerli postayla yollayabilirim dedim adamlar cihazı istemiyoruz parani iade edeceğiz dedi şimdi ne alsam onu düşünüyorum. Bizim ülkede garanti veren yerler yok Türkiye'den mi sipariş etsem hangi marka yonelebilirim bilmiyorum 650 düşeceğim galiba ama güvenli cihaz olsun.

Anladım hocam. O zaman iade de olabilir. Buradan da bakabilirsiniz. Sisteminizi ve bütçenizi belirtip yeni konu açabilirsiniz. Daha iyi tavsiyeler gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı