5600X sistemden ses gelmiyor

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bugün sistemimde upgrade yaptım. İşlemci, kasa ve sıvı soğutma takviyesi yaptım. Yeni sistemi kurulumu yaptım ve öncelikle BIOS güncellemesi yaptım ve ardından temiz kurulum yaptım. Her şey sorunsuz fakat sistemden ses gelmiyor. Anakart sitesinde güncel driver indirip kuruyorum sonuç değişmiyor. Hem anakart çıkışından hem de kasanın öndeki portlarını tek tek denedim ses alabilmek için fakat hiçbir türlü ses alamadım. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmedi yardımcı olabilir misiniz?

AIDA64 ses yongasına baktığımda ALC1200 olarak görünüyor.

AMD R5 5600X.
Gigabyte B450 auros Pro.
Corsair Vengeance Pro 16 GB 3600MHz.
ASUS ROG RTX 3070.
Thermaltake th360.
MSI 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün sistemimde upgrade yaptım. İşlemci, kasa ve sıvı soğutma takviyesi yaptım. Yeni sistemi kurulumu yaptım ve öncelikle BIOS güncellemesi yaptım ve ardından temiz kurulum yaptım. Her şey sorunsuz fakat sistemden ses gelmiyor. Anakart sitesinde güncel driver indirip kuruyorum sonuç değişmiyor. Hem anakart çıkışından hem de kasanın öndeki portlarını tek tek denedim ses alabilmek için fakat hiçbir türlü ses alamadım. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmedi yardımcı olabilir misiniz?

AIDA64 ses yongasına baktığımda ALC1200 olarak görünüyor.

AMD R5 5600X.
Gigabyte B450 auros Pro.
Corsair Vengeance Pro 16 GB 3600MHz.
ASUS ROG RTX 3070.
Thermaltake th360.
MSI 650W PSU.

Sesin donanımların ile olacağını sanmıyorum.
Şu yolları izler misin rica etsem
DDU ile ses kartı driverını kaldır.
Anakartın sitesinden kendi modelinin Audio driverını indir.
Driver kaldırma işlemini Windows güvenli modda yapmalısın.
Bu işlemleri yaparken internet bağlantını kopar. Driverını kur bir test et.

Downgrade değil yerinde bir yükseltme daha iyi performans alır oyunlarda. Sorun muhtemelen driver kaynaklı anakartın sitesinden ses driverını kurunca düzelir.

Downgrade değil yerinde bir yükseltme daha iyi performans alır oyunlarda. Sorun muhtemelen driver kaynaklı anakartın sitesinden ses driverını kurunca düzelir.

Hocam yazımda da belirttim. Anakartın sitesinde sürücüyü indirip kurduğumu fakat ses alamıyorum hiçbir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı