5600XT sisteme 500W PSU yeterli mi?

Bütçe
400

mrbkrds

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Ryzen 5 1600 AF, RX 5600XT, 16 GB RAM ve B450M S2H anakartlı bir sistemim var, sistemimin güç kaynağı oldukça eski ve değiştirmek istiyorum.
FSP Hydro 500W almayı düşünüyorum ancak yeterli olur mu veya yakın fiyatlarda (400 TL civarı) daha iyi bir öneriniz var mı? Merak ettim, sormak istedim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli internette bunun calculatorları var bakabilirsiniz ama bir elektrik kesintisinde her şey olabilir o yüzden 600W tercih edilmesi çok daha doğru.

Merhabalar öncelikle. Ryzen 5 1600 AF, RX 5600XT, 16 GB RAM ve B450M S2H anakartlı bir sistemim var, sistemimin güç kaynağı oldukça eski ve değiştirmek istiyorum.
FSP Hydro 500W almayı düşünüyorum ancak yeterli olur mu veya yakın fiyatlarda (400 TL civarı) daha iyi bir öneriniz var mı? Merak ettim, sormak istedim.
Şimdiden teşekkürler.
500w 5600XT yi rahatlıkla besleyecektir, güç tüketimi az olduğundan yeterli olacağını düşünüyorum.
Sapphire Radeon RX 5600 XT Pulse Review | TechPowerUp
Sapphire Pulse Radeon RX 5600 XT OC review - Hardware setup | Power consumption (guru3d.com)
PSU for AMD Radeon RX 5600 XT | Power Supply Calculator (whatpsu.com)

Moderasyon yine kısıtlama verdiği için yeterli olmaz diyen arkadaşlara önerebilecekleri başka psu var mı diye soramadım.
Böylece sormuş olayım bari, teşekkürler şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı