5700 XT sistem Forza Horizon 5 oynarken sistem kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MrSqueek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Çevirmen
Merhaba, Forza'nın yeni oyununu oynarken 15-20 dakika sonra bilgisayar kapanıyor. Böyle bir durum yaşadığım tek oyun bu. Ekran kartı, BIOS her şey güncel. Oyun içi kasma, donma veya ısınma sorunu yok sistemde. 15-20 dakika içinde kapanıyor birden. Cidden çok sinir bozucu. 5700 XT ekran kartına sahibim. Önerilerinizi bekliyorum.

Genelde sistem ısınma nedeniyle kapatır sistemi. Farklı bir oyunda yaşamıyorsunuz değil mi? Ayrıca sistem kapandıktan sonra kendini geri açıyor mu yoksa siz mi açıyorsunuz sistemi?

Genelde sistem ısınma nedeniyle kapatır sistemi. Farklı bir oyunda yaşamıyorsunuz değil mi? Ayrıca sistem kapandıktan sonra kendini geri açıyor mu yoksa siz mi açıyorsunuz sistemi?
Sadece bu oyunda yaşıyorum sorun. Sistemi kendim açıyorum. Isınma nedeniyle ise nasıl bir öneri sunabilirsiniz acaba? Teşekkür ederim.

Sadece bu oyunda yaşıyorum sorun. Sistemi kendim açıyorum. Isınma nedeniyle ise nasıl bir öneri sunabilirsiniz acaba? Teşekkür ederim.

Önce Msi Afterburner ile sorunun sıcaklık olup olmadığı anlamak lazım ya da sistem kapandıktan sonra elinizi işlemci ve ekran kartına yaklaştırarak da kontrol edebilirsiniz (çok sağlıklı bir yöntem değil). Sorun ısınma ise sonrasında yapılacaklar belli zaten ama önce sorun saptanmalı.

Önce Msi Afterburner ile sorunun sıcaklık olup olmadığı anlamak lazım ya da sistem kapandıktan sonra elinizi işlemci ve ekran kartına yaklaştırarak da kontrol edebilirsiniz (çok sağlıklı bir yöntem değil). Sorun ısınma ise sonrasında yapılacaklar belli zaten ama önce sorun saptanmalı.
Hangi değerleri kontrol etmem lazım? Isınma olması için hangi dereceleri görmesi lazım parçaların?

Geri
Yukarı