5700U CPU hızı sabit artmıyor

Rashness

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci aşağıdaki fotoğraftaki işlemci AMD Ryzen 7 5700U 1730 MHz de sabit çalışıyor. Arttıramıyorum, normalde Boost ile 4.3 MHz'e kadar çıktığı yazıyor fakat Boost yapamadım. AMD Ryzen Master'ı denedim onda benim işlemcimi desteklemediği yazıyor, işlemci hızı düşük kaldığından performans düşüklüğü yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1662940332953.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle laptop şarja takılı olsun. Güç yönetiminden de "dengeli" ya da "Max performans" moduna al sonra CPU-Z programındaki bench yazan yere gel ve stress CPU butonuna bas. Test çalışırken hem Görev Yöneticisi'nden hem CPU-Z içinden frekansları kontrol et. Artıyor mu artmıyor mu haber ver. Kontrol ettikten sonra testi sonlandırmayı unutma.

Öncelikle laptop şarja takılı olsun. Güç yönetiminden de "dengeli" ya da "Max performans" moduna al sonra CPU-Z programındaki bench yazan yere gel ve stress CPU butonuna bas. Test çalışırken hem Görev Yöneticisi'nden hem CPU-Z içinden frekansları kontrol et. Artıyor mu artmıyor mu haber ver. Kontrol ettikten sonra testi sonlandırmayı unutma.
Arkadaşım ban yemiş kurallar nedeni ile prizde ve max performans modunda ama stress teste girdiği zaman 1.73 te sabit kalıyor değişen bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı