5700XT Relive Görüntü Tekrarı Takılma Sorunu

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
AMD 'nin ReLive özelliğini kartı ilk aldığımda sorunsuzca kullanıyordum, sonradan ne olduysa oyunlarda sürekli drop yemeye başladım. Ayarları sıfırlayınca sorunun düzeldiğini fark ederek yeniden ayarları yaptım. Fakat yine drop yiyordum. Sonra deneme yanılma yöntemiyle sorunun görüntü tekrarı kaydından kaynaklandığını fark ettim. Bunu devre dışı bırakınca sorunsuzca oyun oynayabiliyorum ama bu nedense drop yapıyor. DDU ile sürücüyü silip en güncelini yükledim yine durum aynı. Bir şeyi yanlış yapıyorum ama neyi? Donanımın yetersiz kalması gibi bir durum söz konusu değil, donanımın yetersiz olabilir diyecek arkadaşların cevabını hemen söyleyeyim Ryzen 3600 işlemci 2x8 3600MHZ belleklerim var. Power deseniz 700W. Sorun tamamen yazılımsal ama neyi yanlış yapıyorum çözemedim. Muhtemelen bilgisayarı formatlasam düzelir ama uğraşmak istemiyorum.

Aldığınız kayıt ve oyun aynı anda fazla yük oluşturuyorsa GPU ve CPU ayrıca RAM üzerinde, droplar meydana gelebilir. Kayıt kalitesini düşürmenizi öneririm. Ya da güncel bir temiz kurulum ile tekrar deneyin. Belki zamanla şişen Windows hantallaşmış ve sorunun oluşmasına ek olarak katkı sunmuş olabilir.

Aldığınız kayıt ve oyun aynı anda fazla yük oluşturuyorsa GPU ve CPU ayrıca RAM üzerinde droplar meydana gelebilir. Kayıt kalitesini düşürmenizi öneririm. Ya da güncel bir temiz kurulum ile tekrar deneyin. Belki zamanla şişen Windows hantallaşmış ve sorunun oluşmasına ek olarak katkı sunmuş olabilir.

Kayıt için ekran kartının ayrı bir işlem birimi var. Görev yöneticisinde video encode olarak yazıyor. Dediğim gibi daha önce bu ayarlarla kayıt alıyordum neden böyle oldu bir anda? :) Windows 2004 var, çok hantallaşmış olacağını sanmıyorum ki 480GB Corsair MP510 'a kayıt ediyor. Bu yazılımsal ya donanımsal olması çok zor, son çare temiz kurulum ama sırf bunun için de gidip temiz kurulum yapamam o kadar vaktim yok. :)
Yine DDU ile sürücüyü kaldırıp daha eski versiyonları test edebilirsiniz. Ya da arka planda farkında olmadan çalışan farklı şeyler olabilir.

Eski sürücüyü yüklemek mantıklı değil bence. Malum AMD kullanıyoruz. :D

Kayıt için ekran kartının ayrı bir işlem birimi var. Görev yöneticisinde video encode olarak yazıyor. Dediğim gibi daha önce bu ayarlarla kayıt alıyordum neden böyle oldu bir anda? :) Windows 2004 var, çok hantallaşmış olacağını sanmıyorum ki 480GB Corsair MP510'a kayıt ediyor. Bu yazılımsal ya donanımsal olması çok zor, son çare temiz kurulum ama sırf bunun için de gidip temiz kurulum yapamam o kadar vaktim yok. :)

Eski sürücüyü yüklemek mantıklı değil bence. Malum AMD kullanıyoruz. :D.

Hayır sadece o değil o kısım video decoder/encoder yani kodlama ve kod çözücü, dahili GPU birimini kullanıyor ona bakmayın kayıt kalitesi arttıkça grafik performansı düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı