5700XT sisteme kasa önerisi

Ali0669

Hectopat
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Anakart: ASUS ROG STRIX B-450-F 4400 MHz.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 5700 XT.
SSD: James Donkey 512 GB NVMe 1500/2000 M.2 SSD.
RAM: XPG 2*8 16 GB 3000 MHz RAM.

Kasa olarak bunu düşünüyorum 650W sistemi kurtarır mı ve sistemde uyumsuz bir parça sorunu yaşar mıyım arkadaşlar? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sizce sistem nasıl olmuş görüşleriniz?

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Anakart: ASUS ROG STRIX B-450-F 4400 MHz.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 5700 XT.
SSD: James Donkey 512 GB NVMe 1500/2000 M.2 SSD.
RAM: XPG 2*8 16 GB 3000 MHz RAM.

Kasa olarak bunu düşünüyorum 650W sistemi kurtarır mı ve sistemde uyumsuz bir parça sorunu yaşar mıyım arkadaşlar? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sizce sistem nasıl olmuş görüşleriniz?

B450 F aşırı ısınan bir kart onun yerine Tomahawk Max al eline geçen para ile de 3600 al işlemciyi. Bir de neden en berbat RX 5700 XT'yi aldın ki Nitro+ al o daha iyi. RAM olarak 3200 MHz CL 16'nın altına düşmeni önermem. SSD'ye gelirsek anlaşılan oyun oynayacaksın o zaman M.2 SSD'ler SATA SSD'lerle hiç fark yaratmıyor o sebeple Samsung 860 Evo 500 GB almanı öneririm. Kasayı bilmem ama alınabilecek en iyi PSU High Power 750W 80+ bronz element BR olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
.
.
Bu videolar da dediklerimin kaynağı.
(kasanın önüne ekstra 2 fan almanız gerekebilir.)

Son düzenleme:
Anladım öneriler için teşekkürler kasa için Max fiyat 850 TL
Ve şu an her şeyi aldım onun için geri dönüşü yok kasa hariç verdiğin sistemi 10.000 TL altına toplamamda imkansız kardeşim ekran kartı ve anakartı araştırdım ilk kez senden duydum bu aşırı ısınma dediğin olayı gayet stabil çalışıyor ekran kartı indirimde olduğu için aldım 3.499 TL'ye senin önerdiğin ekran kartı 4.000 TL şu an benım aldıgımda şu an 4.300 civarı genede yorumun için teşekkürler

Anladım öneriler için teşekkürler kasa için Max fiyat 850 TL
Ve şu an her şeyi aldım onun için geri dönüşü yok kasa hariç verdiğin sistemi 10.000 TL altına toplamamda imkansız kardeşim ekran kartı ve anakartı araştırdım ilk kez senden duydum bu aşırı ısınma dediğin olayı gayet stabil çalışıyor ekran kartı indirimde olduğu için aldım 3.499 TL'ye senin önerdiğin ekran kartı 4.000 TL şu an benım aldıgımda şu an 4.300 civarı genede yorumun için teşekkürler
aldıysanız hayırlı olsun.

Aldıysanız hayırlı olsun.

Teşekkürler kardeşim yorumun için önerilerin için.
O sisteme bu kasa hiç olmaz. Hatta hiçbir sisteme olmaz. Tam bir bütçe belirtirseniz daha iyi olur. En fazla ne kadar olur mesela.

850 TL civarı kasanın olmazı tam olarak ne açıklar mısnız?

Şu kasa da ilgimi çok çekti kumandası da var RGB istendiğnde kapatılabilmesi güzel 4 fanlı psusuz hali ile satılıyor 650W bana yeter mi sizce?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı