5700XT ve Ryzen 5 3600 sistem toplama

Sistemim bu ekran kartı iyi ama ısınma sorunu var işlemcide aynı şekilde. İşlemciye sıvı soğutma taktım sorun yok artık. Ekran kartınada undervolt yaptım mevcut olan gücünü düşürmek oluyor bu da az enerji daha az FPS ama 60 derece sıcaklık normalde 85 95 arasında Ultra ayarlarda geziyordu. Şu an işlemci overlock lu 4.2 GHz'de sürekli 60 63 derece ekran kartı - 35 güçte fan ayarları MHz ayarları ile birlikte oyunlar Ultra'da 60 61 derecede çalışıyor sürekli. FPS ise test videolarındakinden 10 20 FPS daha aşağıda oluyor. Tavsiyem NVIDIA bir kart alın hiç uğraşmayın. RAM 2*8 3200 MHz ve üzeri olsun M.2 SSD mutlaka alın.
Sahibinden ikinci el de bakabilirsin tüm sistemi 6 bine aldım ben monitör klavye mouse seti kulaklık hersey var o zaman baktım ince hesapdan 8500 falan tutuyordu şu anda 10 bini geçmiştir ederi.
Radeon modellerinde ısı sorunundan bahsediliyor. İşlemcide duymamıştım daha önce. Acaba kasanın hava akışıyla ilgili probleminiz olabilir mi?
Şöyle bir şey yaptım:

Hazır ve XFX RX 5700 XT THICC III var:
Değişiklikler ile bakabilirsiniz
Eki Görüntüle 517738
Bu ekran kartı modeli hakkında pek bilgim yok. Bunun 2sinde bazı sorunlar vardı. 3 ünü bir araştırayım. Aynı şekilde msi kasasınada bakacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı