580.000 TL'ye kadar ilk araba önerisi

berat_warmanx

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

580.000TL'ye kadar hatchback 5 + otomatik + benzil veya dizel fark etmez + 2010 ve yukarısı araç önerilerinizi bekliyorum.

Benim bulabildiğim, Swift veya space star ancak bunlarda hep ikinci araba olarak geçiyor.

Kısacası 1 adet mermim var :) onu da 2-3 sene sorunsuz bir şekilde kullanacağım ve tabii ki zamanı gelince satabileceğim bir sorun olduğunda ise kolayca parçasını bulabileceğim araç arıyorum.

Yani tabii ki duruma göre değişir genelde ilk sahibinden araba bulursanız daha düzgün kullanılmış oluyor 150k Km'yi geçmese iyi olur ama dediğim gibi bazı araçlar var 300-400k km gider hiç sorun çıkarmaz ama bazı araçlar vardır 100-150K'da büyük sorunlar çıkartır zaten araç almaya karar verdiğinizde mutlaka ekspertize götürün orada bir sorun varsa hepsi çıkar.

Arkadaşlar merhaba,

580.000TL'ye kadar hatchback 5 + otomatik + benzil veya dizel fark etmez + 2010 ve yukarısı araç önerilerinizi bekliyorum.

Benim bulabildiğim, Swift veya space star ancak bunlarda hep ikinci araba olarak geçiyor.

Kısacası 1 adet mermim var :) onu da 2-3 sene sorunsuz bir şekilde kullanacağım ve tabii ki zamanı gelince satabileceğim bir sorun olduğunda ise kolayca parçasını bulabileceğim araç arıyorum.
2010 yukarısı arıyorsanız Renault Latitude veya 2010 yukarısından daha kaliteli ama daha eski Mercedes Benz W201/124/210 var (210 Kompressor Avantgarde dahil ancak Kompressor Avantgarde’larda 2000 modele kadar) hatta Mercedes W220 S320L bile var o fiyatlara. Çok severseniz W140’lar var 97 model yani çok fazla kaliteli seçeneklerde var.

2010 yukarısı arıyorsanız Renault Latitude veya 2010 yukarısından daha kaliteli ama daha eski Mercedes-Benz W201/124/210 var (210 kompressor avantgarde dahil ancak kompressor Avantgarde'larda 2000 modele kadar) hatta Mercedes W220 S320l bile var o fiyatlara. Çok severseniz W140'lar var 97 model yani çok fazla kaliteli seçeneklerde var.

İlk araba için çok masraflı olur. Yılı ve kilometresi sebebiyle sorun çıkartır onun yerine kilometresi 100-120.000'i geçmeyen eski olmayan parçası yaygın ve ucuz olan bir araba tercih etmeli. 2017 Hyundai I20, 2015 Peugeot 208, Fiat Egea, Renault Clio öneririm.

Egea dizel mi sizce yoksa benzinli mi, biraz okuduğum kadarıyla yaz yakıyor diyenler var siz hangisini önerirsiniz.

Tabii ki dizel. Benzinlileri atmosferik ve gücü çok düşük olduğu için araç kendini çekemiyor. Hele yokuşta vitesi 5'ten 2'ye atarsınız. Daha 2 ay öncesine kadar Egea'mız vardı 4 seneyi doldurduk. Aracın hiçbir sıkıntısı yoktu hem Turbo'lu hem de torku yüksek olduğu için şehir içi ve şehir dışı kullanıma çok uygun. Aracın motoru Multijet zaten Linea'larda da bu motor kullanılıyordu bilirsiniz ki bu motorlar çok rahat bir şekilde 400-450.000 hatta zorlasanız 500.000 kilometreye kadar kullanırsınız. Bu fiyata alabileceklerinizin en mantıklısı kesinlikle Egea'dır.

Yeni konular

Geri
Yukarı