5800x3D Corsair H100 ile 40-50 derecede normal mi?

Hangi sıvı soğutma ile çekilmiş test sonuçları bunlar ben genel konuştum ayrıca %100 kesin bilgi lütfen inanın vs. demedim bu kadar hırslı olman yersiz ve saçma :)

Ben Intel iyi demedim hocam arkadaşımın başına gelen olayı anlattım konuyu farklı yere çekmenin anlamı yok :)
Hırsımdan değil, yanlış bilgi vermemden dolayı bu tepkim. Attığım fotoğrafta hepsi aynı soğutucu ile aynı ortamda ve aynı oda sıcaklığında yapılmış testlerin sonucundaki sıcaklıklar.

Hırsımdan değil, yanlış bilgi vermemden dolayı bu tepkim. Attığım fotoğrafta hepsi aynı soğutucu ile aynı test ortamında ve aynı oda sıcaklığında yapılmış testlerin sonucundaki sıcaklıklar.

Benim verdiğim bilgi değil bilgi olabilmesi için test olması lazım bir doküman olması lazım ben sadece Ryzen kullanan arkadaşım bana söylediği şeyi söylüyorum hee yok sen uyduruyorsun sırf muhabbet olsun diye boş konuşuyorsun diyorsan vereyim numarasını muhabbet edin anlatsın size şu an 5600 kullanıyor Ryzen 5 gen 4 anakarta geçince değiştirmek zorunda kaldı.

Benim verdiğim bilgi değil bilgi olabilmesi için test olması lazım bir doküman olması lazım ben sadece Ryzen kullanan arkadaşım bana söylediği şeyi söylüyorum hee yok sen uyduruyorsun sırf muhabbet olsun diye boş konuşuyorsun diyorsan vereyim numarasını muhabbet edin anlatsın size şu an 5600 kullanıyor Ryzen 5 gen 4 anakarta geçince değiştirmek zorunda kaldı.
Ryzen işlemciler biraz daha fazla ısınıyor diye biliyorum
Bak bu yanlış bilgi.
Arkadaşımın Ryzen 7 2700X vardı sıvı soğutmasına rağmen fazla ısınıyor demişti referans orası :)
İşte bu tecrübeye dayalı kişisel söylemin.

Ben Intel iyi demedim hocam arkadaşımın başına gelen olayı anlattım konuyu farklı yere çekmenin anlamı yok :)

Konuyu başka yere çektiğim yok. Intel ve AMD dışında bilgisayar için işlemci üreten herhangi bir marka olmadığına göre başka hangi markadan örnek vermemi beklediniz sıcaklık konusunda?

Arkadaşımın Ryzen 7 2700X vardı sıvı soğutmasına rağmen fazla ısınıyor demişti referans orası :)

Kaç derece olduğunu söylememiş. 60 dereceye çok diyen de gördüm 70 dereceye az diyen de gördüm. İşlemcinin ısınıp ısınmadığını bilmiyoruz bile. Arkadaşın işlemci ısınıyor olsa bile Ryzen işlemciler ısınıyor demek tamamen yanlış. Referans alınabilecek bir durum bile değil.

Konuyu başka yere çektiğim yok. Intel ve AMD dışında bilgisayar için işlemci üreten herhangi bir marka olmadığına göre başka hangi markadan örnek vermemi beklediniz sıcaklık konusunda?

Kaç derece olduğunu söylememiş. 60 dereceye çok diyen de gördüm 70 dereceye az diyen de gördüm. İşlemcinin ısınıp ısınmadığını bilmiyoruz bile. Arkadaşın işlemci ısınıyor olsa bile Ryzen işlemciler ısınıyor demek tamamen yanlış. Referans alınabilecek bir durum bile değil.

Hocam bu adam Ryzen'dan önce PC kullanıyordu yani Intel de kullandı kendi yorumu bu yani kişisel söylemim gereksiz uzadı konu zaten arkadaş bile bu kadar takmamıştır ısınmasına.

Valorant'ta 60/70 arası bir sıcaklık değeri alıyorum
Kullandığınız soğutucu ile normal gibi. 5800x3D diğer işlemcilere göre biraz daha fazla ısınıyor. Cinebench testinde deneyebilir misiniz?
Oda sıcaklığınız ve kullandığınız kasa işlemci sıcaklığınızı etkileyecektir.

Geri
Yukarı