5960X Üstü İşlemcilerin Piyasaya Çıkış Tarihi

fsmt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel'in yol haritasında 5960X işlemcisinden daha iyi bir işlemci çıkarmak orta vadede var mıdır? Kısa vadede olmadığını sanıyorum.

4 bin TL gibi bir fiyat ile satılan bu işlemciye vereceğim para, başka bir işlemcinin piyasaya sürülmesiyle acaba beni üzer mi diye düşünüyorum.

Teknoloji ilerledikçe maliyetler düşüyor. GTX 1080'de henüz yeni 980 sahibi olmuş arkadaşların hissettiklerini hissetmek istemem şahsen.

Şu da bir gerçek ki, 5960X sistem eğer başına bir kaza gelmezse 10 yıl sonra bile saygıyı hak eden bir sistem olacaktır diye düşünüyorum. Yani kişisel amaçlı bir masaüstü on yıl almamak gibi bir düşüncem var. Biraz garip ama evet var böyle bir düşüncem.

Yeni işlemcilerin piyasaya çıkmasına az kaldı. Hatta her nasıl olduysa ürünleri elde eden bazı kişiler bunları satmaya başladılar, stok bitirdikleri bile oldu.
033.jpg

Yeni işlemcilerin özellikleri alttaki tabloda mevcut:
032.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı