5G destekli telefon almak şu an mantıklı mı?

x3one

Kilopat
Kek günü
Bu hafta telefonumu yenileyeceğim. Mi 11 Lite'da karar kıldım. Ancak 5G desteği yok. 2023'te Türkiye'de kullanılmaya başlanması planlanıyor 5G'nin. Sizce şu an 5G destekli telefon almak mantıklı mı?

Bu hafta telefonumu yenileyeceğim. Mi 11 Lite'da karar kıldım. Ancak 5G desteği yok. 2023'te Türkiye'de kullanılmaya başlanması planlanıyor 5G'nin. Sizce şu an 5G destekli telefon almak mantıklı mı?

Ülkede daha 4.5G adamakıllı çekmiyor bazı şehirlerin merkezlerinde bile.
Sırf 5G için almak mantıklı değil, 2023'te gelse bile 31 Aralık 2023 tarihinde falan gelir, gelincede 4-5 yıldan önce yaygınlaşmaz.

5G'nin en geç 2023 içerisinde yaygınlaşmaya ve birçok alanda kullanılmaya başlanması düşünülüyor. 2023 içerisinde yapılacak yenileme, geliştirme ve güncelleme çalışmalarıyla ancak 2024'e yetişir diye düşünüyorum. Dolayısıyla 5G barındıran bir cihaz almanız sizin için avantaj olacaktır ileriki yıllar için. Ayrıyeten şu an için kullanılan 4.5G teknolojisi de gayet iyi. Alacağınız cihazda 4.5G olması da sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Şu an 5G'li bir cihaz alsanız da hizmeti 4.5G üzerinden alacaksınız zaten.

Geri
Yukarı