5V 0.4a CPU fan yerine 5V 0.5a fan takmak

Elrin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
İşlemci
I5
Monster Abra A5 v9.3 bilgisayarın CPU fanı bozuldu, internetten yenisi sipariş edeceğim ama fiyatı 200 TL'ye kadar dayanmış. Ben de onun yerine Toshiba L870 3 pin fanını takmaya kadar verdim çok daha ucuz olduğu için, boyutu pinleri bağlantı noktaları aynı fakat aklıma takılan soru şu Monster'ın fanı 5V 0.4a değerinde fakat takacağım Toshiba fanı 5V 0 5A değerinde. Herhangi bir sıkıntı yaratır mı amper değerleri arasındaki fark? Bilgili arkadaşlar bir el atarsa sevinirim, bilgisayar boşda 80C'de çalışıyor acilen sipariş vermem lazım.

Peki hocalar benim elimdeki fanın pinlere giren kablolarının sıralaması kırmızı siyah sarı şeklinde fakat alacağım kablonunki kırmızı sarı siyah şeklinde, pini anakarta taktığımda çalışmama durumu olur mu?
Çalışmama durumu olabilir. Daha ileri giderse fan arızalanabilir.

Peki hocalar benim elimdeki fanın pinlere giren kablolarının sıralaması kırmızı siyah sarı şeklinde fakat alacağım kablonunki kırmızı sarı siyah şeklinde, pini anakarta taktığımda çalışmama durumu olur mu?
Çalışmama ihtimali daha yüksek. Tavsiyem bütçenizi arttırıp orjinal olanı almanız.

Çalışmama ihtimali daha yüksek. Tavsiyem bütçenizi arttırıp orjinal olanı almanız.
Doğru söylüyorsunuz fakat aradaki fiyat farkı 130-140 tl civarında, eski fanın kablosunu yeni fana lehim atarım ortada sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum maalesef 7dolarlık ürünü almamak için 40 takla attırıyor sağ olsun canım ülkem
Çalışmama durumu olabilir. Daha ileri giderse fan arızalanabilir.
Kablolara küçük bir müdahaleyle sorun çözülür gibi

Doğru söylüyorsunuz fakat aradaki fiyat farkı 130-140 tl civarında, eski fanın kablosunu yeni fana lehim atarım ortada sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum maalesef 7dolarlık ürünü almamak için 40 takla attırıyor sağ olsun canım ülkem

Kablolara küçük bir müdahaleyle sorun çözülür gibi
Bu konuda tecrübeniz varsa yapın o zaman çalışır.

Geri
Yukarı