6.000 TL Ofis PC toplama

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selamlar, bir yakınımın talebi üzerine bu konuyu açıyorum. Kendisi muhasebe işlemleri için Eta 8 yazılımı kullanacağı bir sisteme ihtiyacı olduğunu belirtti. 16 GB RAM, 3 TB HDD ve pek tabii SSD kendisinin ihtiyaçları arasında. Buna uygun sistem önerisi yapabilirseniz çok seviniriz. Teşekkürler.

Ekran Görüntüsü.jpg

Monitör dahil mi bilmiyorum ancak şu tarz bir sistem iş görür diye düşünüyorum, sonuçta muhasebe işleri için ekran kartına para harcamasına gerek olmayacaktır. Artan bütçeyi de depolama ya da daha fazla RAM, işlemci gücüne ayırabilir. Daha sonra RAM arttırma ihtimaline karşı 4 slotlu bir anakart almakta fayda var.

Selamlar, bir yakınımın talebi üzerine bu konuyu açıyorum. Kendisi muhasebe işlemleri için Eta 8 yazılımı kullanacağı bir sisteme ihtiyacı olduğunu belirtti. 16 GB RAM, 3 TB HDD ve pek tabii SSD kendisinin ihtiyaçları arasında. Buna uygun sistem önerisi yapabilirseniz çok seviniriz. Teşekkürler.
Şu sisteme:
Ekran kartına pek ihtiyaç duyacağını sanmadığım için RX 570 Rog Strix yapabilirsiniz. (Bu bile baya iyi bir karttır 😀)
SSD modelini 250GB 860 Evo modelle değiştirin.
İşlemciyi R7 2700X yapın.

3TB HDD ve lazımsa monitörü de kalan yaklaşık 1600TL ile halledin. Sitede onlar için güzel seçenek bulamadım 😀

1582050790550.png

İntel tabanlı Dahili grafikli yüksek hızlı ve kapasiteli SSD dahil sistem.

Sonunda F olan Intel islemcilerde dahili grafik birimi yok yanlız 😀
Pardon ben İ5 9400 olarak gördüm. Haklısınız, işlemciyi sadece i5 9400 olarak düşünün. 9400 modeller +200 TL daha fazla olarak görüyorum. Bütçe içinde ideal.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı