6.000 TL'ye ikinci el sistem toplama

• Konuyu başlatan Zue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 552
Hocam konu sahibi 2. el istiyor APU değil. Tabii fikirleriniz önemli değil demiyorum ama konu sahibinin isteği doğrultusunda öneriler yapmalıyız diye düşünüyorum.
Bence bir sorun yok gayet yerinde bir tavsiye olmuş. Konu sahibi mutlaka ekran kartlı olması gerekiyor dememiş.

Hocam yani 2. el güvenilmez diyenlere bakma. Sonuçta sen bir ürün alıp, kullanıp ve satmak istediğinde nasıl satıyorsan millette aynı şekilde satıyor. Kontrol ettiğin sürece hiçbir sorun olmaz. Tabi SSD, HDD, PSU, eski anakartlar için geçerli değil söylediğim şey. Ayrıca ekran kartı da alıyorsan ne aldığına da dikkat edeceksin. Mesela 1660 serisi, 2060, RX 500 serisi, 3060 vs. genellikle geçen seneye kadar miningde uzun süre durmuş kartlar olabiliyor. 2. el kısmında ekran kartı alacaksan en güveniliri bence RX 6600'dür. Geri kalan parçaları da sıfır alırsın veya garantili, en fazla 1-1.5 yıllık olması şartıyla diğer parçaları da alabilirsin. Sonuçta sen, ben kart alıp hunharca kullanıp dur şunu bozalım da satalım kafasında değiliz.

Bence bir sorun yok gayet yerinde bir tavsiye olmuş. Konu sahibi mutlaka ekran kartlı olması gerekiyor dememiş.
İkinci el sistem önerisi istemiş hocam. Benim bu konuyu gördüğümdeki ilk düşüncem "Bu fiyat bandında demek ki oyun oynamak istiyor, o yüzden APU değil de 2. el konusu açmış." oluyor. Ama ben kimseye şunu bunu yapma demek istemiyorum çünkü bu hakkım değil. Düşüncemi belirttim sadece.

Edit: Fazla konuşmayalım bu konu hakkında konu sapabilir.

Geri
Yukarı