6 GB VRAM isteyen oyunu 4 GB VRAM açar mı?

Angeldeat002

Centipat
İyi akşamlar bir şey soracağım diyelimki ekran kartınız 4 GB VRAM sahip ileride oyunlar minimum 6 GB VRAM istediğinde ben bu oyunları açamayacak miyim?

Bir de şu anda 4 GB VRAM ekran kartının kaldırmadiği oyun var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayar kısıp çözünürlük düşürerek açarsın açmasına ama oynadığın oyundan bu şekilde ne derece zevk alırsın orası tartışılır.

Açarsın ama ani kasmalar ve takılmalar yaşarsın eğer o oyun gerçekten 6 GB kullanırsa. 4 GB belleğin yetersiz geldiği birkaç oyun var. Çoğu oyun 4 GB'ı tamamen kullanıyor.

Zaten günümüzde çoğu oyun 6 GB VRAM'i kullanıyor. Kartım 4 GB sürekli 3.800-3900'lerde dolaşıyor kullanım. Şu ana kadar kasma yarattığını görmedim ama FPS kaybı olduğu bir gerçek. Karşılaştırma videolarında izlediğim kadarıyla 10-15 FPS daha düşük alıyorsun. Üstteki hocamın dediği gibi bunlar sadece bir kaç oyun için geçerli. Ben şu ana kadar sadece rise of tomb raider oyununda yaşadım. Birde shadow of war oyununda ultra pack indirirsen onda da kasma yaşarsın.

Forza, Gears 5 ve birçoğumuz bilmese bile DCS World. Bu oyunlar VRAM düşmanı ve 4 GB kartlarda sorunsuz oynamak için ayarları bayağı bir düşürmek gerekiyor halbuki ekran kartı o ayarların üstesinden gelebilir ancak düşük bellek GPU'yu darboğaz'a sokuyor.

Keşke boşta duran RAM'i kullansa. Belki bir nebze engeller.

Kullanıyor zaten kullanmasa oyun hala çalışıyor olmazdı. Normal bellek GDDR kadar hızlı olmadığı için gecikme oluyor o gecikme ise takılma ve kasma olarak geri dönüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…