6 kere garantiye giden ve yüksekten düşen telefona değişim olur mu?

Superova

Centipat
Telefonu aldıktan 4 ay sonra soketi bozuldu ama çok normal takıyordum ondan 5 ay sonra telefon donmaya takılmaya kapanmaya başladı. 6 kere garantiye gitti sonra Ankara yolladılar sorun yok dediler kanıtlı video var ama şimdi de 1.5 metreden halıya düşüp arka kapak çatladı garantisi var.
Aradım bence denemeyin çok uğraşirsiniz garantiye verip tamir ettirin deyip kapadılar.
Telefonu değiştirirler mi yoksa tamir ederler mi?
Sizce değiştirmeyi denesem kabul olur mu?

Telefonu aldıktan 4 ay sonra soketi bozuldu ama çok normal takıyordum ondan 5 ay sonra telefon donmaya takılmaya kapanmaya başladı. 6 kere garantiye gitti sonra Ankara yolladılar sorun yok dediler kanıtlı video var ama şimdi de 1.5 metreden halıya düşüp arka kapak çatladı garantisi var.
Aradım bence denemeyin çok uğraşirsiniz garantiye verip tamir ettirin deyip kapadılar.
Telefonu değiştirirler mi yoksa tamir ederler mi?
Sizce değiştirmeyi denesem kabul olur mu?
Hocam merak ettim telefonun markası nedir ?

Arka kapağın çatlaması kullanıcı hatası dolayısıyla kapak değişimi için sizden ücret isteyecekler. Ücretli onarım sonrasından hala daha donma vs. tarzı bir sorun yaşıyorsanız bu şekilde tüketici hakem heyetine başvurmanız daha sağlıklı olur. Bu arada telefonunuz da Giriş - Orta segment bir cihaz, kullanım alışkanlığınız veya hafızanın büyük kısmının dolu olmasından kaynaklı donma sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Normalde aynı kusurdan 5 defa servise giren ürüne tüketici hakem heyeti doğrudan değişim ya da iade talebi çıkartabilir. Ancak düşürüp arka kapağı kırdığınız için kapak ücret karşılığı yapılsa dahi servis cihazı darbe sebebi ile garanti kapsamı dışına da alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı