6. Nesil İntel İşlemci ve H310M Anakart Uyumu

Kart⌀n Pierre

Hectopat
İyi günler. 6.nesil bir işlemci, H310m sınıfı bir anakarta takılırsa uyum sorunu olur mu? 8. nesli desteklediğini biliyorum ama alt nesli desteklemez mi? Uyum sorunu olursa, anakarta bir zarar verir mi? RAM'de uyum sorunu olduğunda, habire reset atması gibi bir olayla karşılaşılır mı? Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanamazsınız. Mimarisi farklı. Uyumluluk bakımından 6. ve 7. nesiller birbirini destekliyor.
Peki takıldığında anakarta bir zararı olur mu? Çünkü sadece BIOS'a girmek amacıyla takıldı ve 5 saniye aralarla resetledi. Sonra işlemcisiz sorun var mı diye çalıştırdım ve sorunsuz çalıştı anakart. Tabi işlemci olmadığından görüntü alamadım.

Biraz araştırma yaptım ama gerekli bilgiye ulaşamadım. Yine de bir hasar olduğunu sanmıyorum. İşlemciyi tanımlayamadığı için reset döngüsüne girdiğini düşünüyorum. Somut bir bilgi bulabilirsem, konuyu güncellerim. Sadece tahminde bulunabiliyorum şu an için.

Çok teşekkürler, yarın 8.nesil ile deneyeceğim, sonucu buraya yazarım.
Henüz denemedim ve bunu buldum. Kaby Lake on Z370 and Coffee Lake on Z270 - It fits, but does it work? Özetlemek gerekirse Kaby Lake bir işlemci 8.nesil anakartta sonsuz bir başlatma döngüsüne giriyor. Benim denemem de bu şekildeydi. Burada test edilen anakart Z370. Anakarta bir zararı olmadığı yazıyor. Denediğim 6.nesil işlemci H110M de normal bir şekilde çalışıyor.
Evet i5 8500 ile denedim sorunsuz çalışıyor. Herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı