6 pin to 8 pin bağlantı sonrası kablo yandı

Venocom

Kilopat
Gigabyte RX 580 aldım. 6 pin to 8 pin ile dönüştürme yaptım ve kasayı çalıştırdığım zaman dönüştürücü kablosu cayır cayır yandı. Eski ekran kartıyla çalıştırınca bilgisayar normal bir şekilde çalıştı. Ekran kartı yanmış mıdır acaba?

Denemeden bilemezsiniz. Büyük ihtimal yanmamıştır. Dönüştürücü tercih edecekseniz az çok bilinen ve kaliteli bir dönüştürücü tercih edin.

Denemeden bilemezsiniz. Büyük ihtimal yanmamıştır. Dönüştürücü tercih edecekseniz az çok bilinen ve kaliteli bir dönüştürücü tercih edin.
Bilindik bir kablo atar mısınız ?
6 pinden gelen gücü 8 pine çevirmek zaten tehlikeli. Güç kaynağı alınması gerekiyor bu durumlarda her zaman. Ekran kartının güç soketi yanmamıştır umarım.
Öyle bir imkânım yok maalesef :( Sağlam bir dönüştürücü almak durumundayım.

Galiba sorunu buldum. Ben tek 6 pini 8 pin yapan dönüştürücü almışım onun yerine 2 6 pin takılıp 8 pin yapan almam gerekiyormuş. Ama emin olamadığım tek şey ekran kartım yandı mı:/

Birşey olacağını sanmıyorum, cevrenizde ekran kartini test edebileceğiniz sisteme sahip bir tanıdığınız varsa bu şekilde emin olabilirsiniz.
Bu arada 6+2 ile 8 arasında bir fark yoktur diye düşünüyorum.

6 pinden 75 Watt geçiyor 8 pin ise 150Watt. Araştırdığımda böyle diyordu. Ben tek girişli almışım. Yani tek 6 pini 8 pine dönüştürmüşüm meğersem 2 tane 6 pin girişli alıp 8 pine dönüştürmem gerekiyormuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı