6. Sınıf Ders Çalışma Programı

6.sınıfa gidiyorum. Belirli bir düzende, hiç aksatmadan ders çalışmam lazım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi Sosyaller:)
Okuldan geldiğin zaman o günün ders ağırlığına göre tekrar yap. Diyelim ki o gün 2 ders sosyal 3 ders matematik 1 ders türkçe var. Matematik ve sosyal çalış. Zaten gün gün derslerin ağırlığı değiştiği için birbirlerini tamamlayacaklardır.

Tekrarını yaptıktan sonra ödevlerini yap. Biraz ara ver (yarım saat, 15 dakika) sonra her dersten 1 tane test çöz. Okuyabileceğin bir kitap al ve onu oku. İlla ki bilgisayar oynuyorsundur bunları yaptıktan sonra fazla abartmadan oyna. Düzenli bir şekilde devam edersen başarılı olabileceğini düşünüyorum.

6.sınıfa gidiyorum. Belirli bir düzende, hiç aksatmadan ders çalışmam lazım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi Sosyaller:)
6.sınıf kritik dersleri iyi dinle her gün 20 dakika kitap oku 10 tane paragraf çöz ve LGS sınavı için matematikte kendini zorlamayı ihmal etme yani zor soru çöz sınavlı okul kazanmak istiyorsan. Bir de ezberden uzak dur öğrenmeye bak. Tekrar yap sınavdan bir gün önceye bırakma bir de dikkat çok önemli. Başarılar. Ortalamam 98.45'ti umarım senin daha yüksek olur.

6.Sınıf matematik ve tarihine önem vermen gerek bu sene Fenide zorlaştı ağırlıklı olarak matematik tarih ve fen çöz.Oyunun oyna ve kitap okunmaya çalış bana soracak olursan sadece dersi iyi dinlemen bile yeterli olacaktır

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı