60.000 TL mining sistemi toplama

yenilmez103

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşım benden mining için bir sistem toplamamı istedi. 60k bütçesi var ama önce tek kartlı bir sistem dizmek, daha sonra da sisteme yeni kartlar eklemek istiyor. 3 kart arasında kalsak da (3060 Ti, 1660S ve RX 6600) 1660 Super'de karar kıldık. 6 tane 1660 Super'i kaldırabilecek, aynı zamanda da güçlü bir işlemcisi olan sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

Güçlü bir işlemciye niye ihtiyacınız var ki? Ekran kartına karar vermişsiniz zaten bundan sonra minumum fiyatlara işlemci anakart ve ram alıcaksınız ve kartlara yeticek güçte kaliteli bir PSU.

Almışken birazda iyisini almak istiyor. İleride başka işlemler de yapabilme ihtimaline karşı.

Son düzenleme:
Şuan da günlük mining amacı dışında kullanmayacak ise gereksiz bir harcama olur. En azından 1 kart daha fazladan alabilirsiniz. Bir de 1660s seçme sebebiniz nedir? 6600 bence daha iyi seçim olur hem fiyat hem elektrik tüketimi açısından.

Kazım hızı biraz daha hızlı diye 1660s'ten yana tercihimizi kullandık ama 6600 daha mantıklı ise onu da kullanabiliriz. Anakart ve psu öneriniz var mı hocam?

Böyle bir sistem nasıl olur?

Son düzenleme:
Olabilir tabi anakartda PCIe bol olması önemli çoklayıcılar ile daha da katlanır. Ama ikinci el daha ucuza bir şeyler bulmaya çalışın derim ben.
PSU fazlasıyla yeterli ama mining için modüler güç kaynakları önerilmiyor.
1660s yerine 6600 önermemin nedeni alt coin performansından pek bir farklılık yok sadece bir kaç mh/s fazla almak için %40 daha fazla elektrik harcamak ve kart başına 700 lira fazla vermek benim açımdan mantıklı değil.

Uzun süredir mining yapıyorum size söyleyeceğim en önemli şey kesinlikle mining için üretilen anakartları kullanmanız yönünde.Başlangıçta gaming anakartla başlamıştım fakat stabilite konusunda inanılmaz sıkıntılar çıkarıyordu ve 8 pci girişi olmasına karşın 4. karttan sonrasını çalıştırmıyordu,bende 1 pci girişini 4 usbye dönüştüren çeviricilerden kullandım ve iki kart takılı olmasına rağmen çoklayıcının çipinde ısınma oluyordu.Bunun üzerinde kartlarıma zarar gelmesinden çekindiğim için bu iş için özel üretilmiş BTC250 mining anakartını edindim ve işlerimi inanılmaz kolaylaştırdı bu alet.İkincil olarak PSU olarak "Server PSU" olarak geçen PSU türünü kullandım.Benim kullandığım 1200wattlık modeldi ve rahatça 10 kart bağlayabildim (8X1060-1X570-1X580) ama tabii ki bunu yanında ekstradan alt takıma güç vermesi için Standart bir ATX psu kullanmanız gerekecek.Fakat çok güçlü bir şey olmasına gerek yok,kaliteli olması yeterli olacaktır.Bahsettiğim iki ürünün de linki aşağıya bırakıyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

MOBO:1396.84TRY 40% OFF|B250 BTC madencilik anakart Lga 1151 desteği 12 PCI E16X grafik ekran kartı GPU DDR4 Sata3.0 ETH Ethereum Bitcoin madenci Rig| | - AliExpress

PSU:1036.74TRY 50% OFF|1200W sunucu PSU güç kaynağı HP DL580G5 DPS 1200FB bir kaynak kesme panosu 12 adet 6pin to 8pin kablolar madencilik PSU| | - AliExpress

BREAKOUT BOARD:104.66TRY 40% OFF|Kesme panosu HP 750W/1200W sunucu güç dönüştürücü kurulu 6Pin to 8Pin PSU kablosu GPU PSU sunucu güç kaynağı madencilik kurulu| | - AliExpress

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı