60.000 TL sistem önerisi

Bütçe
60000
1692742055174.png

Bir kasada hava akışı sistemin ana bileşenleri kadar önemlidir. 13 tane Lian Li SL-inf 120 fan bir adet NZXT H9 Flow ve dikey ekran kartı aparatı aldım en son nesil tepe işlemci ve ekran kartlarını buz gibi çalıstırırsın sistemin ömrü artar hem de görüntüye asık olurlar. Sıvı soğutma olarak da LT720, galahad II Trinity perf. Veya SL-inf modeli NZXT Kraken Elite alınabilir. Sistem bileşenlerine gelirsek de anakart olarak Gigabyte ve ASRock dısında ROG veya MSI Tomahawk tercih edebilirsin B550- B650 - X570s X670 Z690-Z790 RAM olarak gecikme değerlerine göre almanı öneririm maliyet biraz yüksek cıkabilir. SSD olarak KC3000, Renegade, 990 Pro dısında SSD bakma. Power olarak NZXT, ROG ve MSI üst seviye dısında bakma. Bana kalsa en iyisi DDR4 sistem. 2-3 yıl götürür daha.

Eki Görüntüle 1913536

Bir kasada hava akışı sistemin ana bileşenleri kadar önemlidir. 13 tane Lian Li SL-inf 120 fan bir adet NZXT H9 Flow ve dikey ekran kartı aparatı aldım en son nesil tepe işlemci ve ekran kartlarını buz gibi çalıstırırsın sistemin ömrü artar hem de görüntüye asık olurlar. Sıvı soğutma olarak da LT720, galahad II Trinity perf. Veya SL-inf modeli NZXT Kraken Elite alınabilir. Sistem bileşenlerine gelirsek de anakart olarak Gigabyte ve ASRock dısında ROG veya MSI Tomahawk tercih edebilirsin B550- B650 - X570s X670 Z690-Z790 RAM olarak gecikme değerlerine göre almanı öneririm maliyet biraz yüksek cıkabilir. SSD olarak KC3000, Renegade, 990 Pro dısında SSD bakma. Power olarak NZXT, ROG ve MSI üst seviye dısında bakma. Bana kalsa en iyisi DDR4 sistem. 2-3 yıl götürür daha.
13 tane fanı nasıl sığdırdınız kasaya, sıvı soğutucuyu push&pull yaparak mı? Yoksa tamperli cam panele mi monte ettiniz?

13 tane fanı nasıl sığdırdınız kasaya, sıvı soğutucuyu push&pull yaparak mı? Yoksa temperli cam panele mi monte ettiniz?

1 fan egzoz,3 yan ve 3 alt kısım; sıvı soğutucu 6 tane yapacağım henüz sistem tamamlanmadı sıvı soğutmada karar veremiyorum. Hangi incelemeye baksam pompa arızası fan arızası gibi birçok şeyler var yorumlarda.

1 fan egzoz,3 yan ve 3 alt kısım; sıvı soğutucu 6 tane yapacağım henüz sistem tamamlanmadı sıvı soğutmada karar veremiyorum. Hangi incelemeye baksam pompa arızası fan arızası gibi birçok şeyler var yorumlarda.
Sıvı soğutma sistemleri hava soğutmanın aksine çok uzun ömrü olan ürünler değil, en iyi sıvı soğutma sistemleri bile 5 yıl sonra güçten düşüyor, o yüzden alacağınız sıvı soğutmanın markası çok önemli değil bence, önemli olan alacağınız sıvı soğutmanın fanları ile kasa fanlarınızın aynı tip olması, yoksa benim gibi ekstra fan alıp sıvı soğutucunun fanlarını değiştirmeniz gerekebilir :D (rgb olmayan sıvı soğutma sistemi almıştım bilgisizlikten)

Sıvı soğutma sistemleri hava soğutmanın aksine çok uzun ömrü olan ürünler değil, en iyi sıvı soğutma sistemleri bile 5 yıl sonra güçten düşüyor, o yüzden alacağınız sıvı soğutmanın markası çok önemli değil bence, önemli olan alacağınız sıvı soğutmanın fanları ile kasa fanlarınızın aynı tip olması, yoksa benim gibi ekstra fan alıp sıvı soğutucunun fanlarını değiştirmeniz gerekebilir :D (RGB olmayan sıvı soğutma sistemi almıştım bilgisizlikten)

Fan konusunda sorun yaşamıyorum. Sıvı soğutma için 6 tane Lian Li fan hazır. Bu iki sıvı soğutma arasında kaldım. Hangisi daha şık duracak diye

Fan konusunda sorun yaşamıyorum. Sıvı soğutma için 6 tane Lian Li fan hazır. Bu iki sıvı soğutma arasında kaldım. Hangisi daha şık duracak diye

Ben Arctic ii 360 kullanıyorum ama bence Arctic'e 6000 TL vermek yerine yolladığınız ürünü almak daha mantıklı, evet Arctic bu konuda en iyi marka ama diğer markalar ile arasında max 6-7 derece bir üstünlük sağlıyor, bu da overclock bir sistem kullanmıyorsanız sizin çok ihtiyaç duyacağınız bir şey değil. Bu arada sıvı soğutmanın fanlarını benim yaptığım gibi değiştirecekseniz rgb olmayan versiyonunu alın daha az para ödersiniz, ya da lian li Galahad sıvı soğutma alın, bu sıvı soğutma sizin elinizde bulunan fanları kullanıyor, böylelikle elinizdeki fazlalık fanları da satabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı