60 FPS Televizyon Yayınları

canererten96

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bildiğim kadarıyla kanallar 50 FPS yayın yapıyor, 60 FPS yayın yapan kanal var mı acaba? YouTube'da videolar izleyince inanılmaz akıcı görünüyor, televizyon şirketleri neden böyle bir teknolojiyi bize sunmuyorlar acaba?

50 FPS de yeterince akıcı aslında. Bazı TV'lerde de görüntüyü 60 FPS'ye yükselten teknolojiler var. Ben LG 49UH770V 4K TV kullanıyorum ve Truemotion adındaki bir tekonoji ile 30 FPS görüntüler bile 50 ve 60 FPS gibi çok daha akıcı hale getiriliyor. Film izlemek bambaşka keyif vermeye başladı. TV şirketlerinin bunu yapmamasının sebebini bilmiyorum ancak böyle bir teknolojiye sahip bir TV ile de 60 FPS bir TV deneyimi yaşayabilirsin.

50 FPS de yeterince akıcı aslında. Bazı TV'lerde de görüntüyü 60 FPS'ye yükselten teknolojiler var. Ben LG 49UH770V 4K TV kullanıyorum ve Truemotion adındaki bir tekonoji ile 30 FPS görüntüler bile 50 ve 60 FPS gibi çok daha akıcı hale getiriliyor. Film izlemek bambaşka keyif vermeye başladı. TV şirketlerinin bunu yapmamasının sebebini bilmiyorum ancak böyle bir teknolojiye sahip bir TV ile de 60 FPS bir TV deneyimi yaşayabilirsin.
Anladım, ama çekim metodu kamerası 60 FPS bir kamera değilse de aynı tadı veriyor mu acaba 60 FPS TV ile?

Evet, arkadaşın dediği şekilde 200 Hz yenileme hızı olan bir TV görüntüyü size öyleymiş gibi gösteriyor ve akıcılık ciddi biçimde artıyor. Yeni çıkan üst modeller dışındaki çoğu LED TV'nin panelleri zaten gerçek olarak ya 50 Hz ya da 100 Hz'dir. Bunu yazılımsal olarak 200, 400, 800 Hz gibi değerlere çıkararak pürüzsüz bir görüntü sunarlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı