60 Hz laptopa 144 Hz monitör bağlanabilir mi?

AlperEfe

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben 1650 Ti'lı bir laptop kullanıyorum FPS oyunları oynuyorum oyuncu bilgisayarım 60 Hz. Ben 144 Hz bir monitör alacağım bağlarsam 144 Hz alabilir miyim ve fazla FPS kaybı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
144 Hz alırsın. FPS kaybı yaşayacağını sanmıyorum. Çift ekran kullanmak ile aynı şey.

Merhaba ben 1650 Ti'lı bir laptop kullanıyorum FPS oyunları oynuyorum oyuncu bilgisayarım 60 Hz. Ben 144 Hz bir monitör alacağım bağlarsam 144 Hz alabilir miyim ve fazla FPS kaybı yaşar mıyım?

Monitöre bağlandığında sadece NVIDIA kartı çalıştığı için FPS artışı bile yaşarsın, sorunsuz 144 alırsın bence.

Hafif bir FPS kaybı oluyor dizüstülerde, bağlanabilir.

Merhaba, monitör bağlamaktan kastınızı anlamadım. Görüntüyü o ekrandan alırsam FPS kaybı yaşar mıyım? İse ekran çözünürlüğünüz artıp daha yüksek çözünürlükte görüntü almadığınız sürece FPS kaybı yaşamazsınız aksine daha fazla FPS'te almazsınız. Online oyunlar için daha iyi olur 144Hz.

@Flender peki bende sadece HDMI var Display Port lazımmı.

Monitör yalnızca Display Port desteği varsa bir dönüştürücü kullanmanız gerekebilir. Onun dışında gerek yoktur.
Örnek olarak:

Sadece örnek olması için paylaştım. Alacak iseniz piyasa taramanızı yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı