60 Hz Laptopa 144 Hz Monitör Bağlanır mı?

Daha fazla FPS almak gibi bir durum yoktur. Fakat 60Hz bir monitörde mesela 120FPS alıyorsanız bunun sadece 60’ını gözlemleyebilirsiniz. Fakat 120 Hz bir monitör aldınız diyelim, oyunda 120 FPS alıyorsanız bu monitörde farkı gözlemleyebilirsiniz. Ekran kartınız internetten baktığım kadarıyla GTX1070, 1080P 144Hz bir monitör alabilirsiniz.
Yani diyelim ki 144 Hz'lik bir monitör aldım ve bağladım. 144 Hz'ye kadar 60 Fps'den fazla değerler aldığım zaman ekranda yırtılmalar falan olmaz değil mi ?

Nvidia sitesinden atarmısın lütfen?
Kardeşim bildiğin GTX1070 işte. Neden Nvidia’nın sitesinden araştırmıyorsun da adama zorluk çıkartıyorsun?
Yani diyelim ki 144 Hz'lik bir monitör aldım ve bağladım. 144 Hz'ye kadar 60 Fps'den fazla değerler aldığım zaman ekranda yırtılmalar falan olmaz değil mi ?
Hayır olmaz. G-Sync olan bir monitör almanız da sizin yararınıza olur.

Kardeşim bildiğin GTX1070 işte. Neden Nvidia’nın sitesinden araştırmıyorsun da adama zorluk çıkartıyorsun?

Anladım bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. :like:

Merhabalar. Konu eski ancak fikrinizi almak istedim. Şu monitörü aldım sipariş verdim.
Sizce iyi bir seçim mi. Ancak G-sync özelliği yok bütçem buna yetebildi.
Asus VG248QE 24” 144hz 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Fiyatı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı