60 Hz'de telefon neden daha akıcı oluyor?

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler arkdaşalar benim saçma bulduğum bir konuyu size açıklayacağım. Şimdi ben bilgisayarımda eskiden 60 Hz kulanıyordum 144 Hz'ye geçtim gerçekten arada çok büyük fark var ama ablamın bilgisayarında 60 Hz'de oyun oynuyorum internete geziniyorum fakat çok donuk geliyor ama telefonda dolaştığımda ya da video izlediğimde gayet akıcı 144 Hz gibi. Bilgisayarla telefon aynı yenileme hızına sahip olduğu halde telefon çok daha akıcı geliyor bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun işlemci birimi yorulmuyor ve batarya darlamıyor diye olabilir bir çok olayı var istisnai durumlar olmadıkça belki de 144 hz uygun gelmiyordur ve işlemciyi ramleri yükle sınıyordur.

Mobil içerikler genel olarak daha hızlı yüklendiği için öyle geliyor olabilir. Ayrıca büyük ekranda detayları fark etmek daha kolay. Rahatsız edici görüntüler için de durum böyle.

Bir çok sebebi var. Ekran boyutu, telefonun devre yapısı küçük olması sebebiyle sinyal akışı çok daha hızlı olması, panel kalitesi ve türü gibi daha bir çok şey sayılabilir.

Son düzenleme:
Bilgisayar ekranında (144 Hz monitörum) 60 FPS resmen işkence gibi. Hiç akıcı değil. Ama telefonda PUBG mobile 60 FPS resmen 144 Hz gibi. Bu olay beni çok sinir ediyor olsa da. Bence durum ekran boyutuyla alakalı. Neyse bakalim merak ettim.

Bilgisayar ekranında (144 HZ monitörüm) 60 FPS resmen işkence gibi. Hiç akıcı değil. Ama telefonda PUBG Mobile'e 60 FPS resmen 144 Hz gibi. Bu olay beni çok sinir ediyor olsa da. Bence durum ekran boyutuyla alakalı. Neyse bakalim merak ettim.

Aynen gerçekten 144 Hz'ye geçtiğimden beridir 60 Hz bilgisayar kulanamaz oldum bu durum beni sıkıntıya sokuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı