60 yaş üstü aşı randevusu alınabiliyor mu?

Single_factor

Hectopat
Sağlık bakanı 60-65 yaş aralığına bu hafta başlanacağını açıkladı ama annem için E-nabız sistemine girdiğimde aşağıdaki ekran çıkıyor.
Ben mi yanlış bir şey yapıyorum, yoksa beklemeli miyiz? Bu yaş aralığı için randevu alabilen var mı?

"COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Aşılama için Bakanlığımızın belirlediği öncelik sıralaması göz önünde bulundurularak durumunuz günlük değerlendirmelerle güncellenebilecektir. Sağlık çalışanı iseniz, çalıştığınız kuruma başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayınız. "

Burada megafonlardan sürekli 65 yaş üstü vatandaşlarla aynı evde kalan 60 yaş üstü vatandaşların aşılanmak için randevu alabileceği söyleniyor. Net bilgi için sağlık ocağına gidebilirsiniz mümkünse.

Sağlık bakanı 60-65 yaş aralığına bu hafta başlanacağını açıkladı ama annem için E-nabız sistemine girdiğimde aşağıdaki ekran çıkıyor.
Ben mi yanlış bir şey yapıyorum, yoksa beklemeli miyiz? Bu yaş aralığı için randevu alabilen var mı?

"COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Aşılama için Bakanlığımızın belirlediği öncelik sıralaması göz önünde bulundurularak durumunuz günlük değerlendirmelerle güncellenebilecektir. Sağlık çalışanı iseniz, çalıştığınız kuruma başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayınız. "
Bizimkiler 74 yaşında yeni aşı oluyorlar.

Burada megafonlardan sürekli 65 yaş üstü vatandaşlarla aynı evde kalan 60 yaş üstü vatandaşların aşılanmak için randevu alabileceği söyleniyor. Net bilgi için sağlık ocağına gidebilirsiniz mümkünse.

Hocam bu bilgi doğru. Benim büyüklerim olacaktı. Biri 69, biri de 61 olduğu için eş durumundan ikisi de aşı oldu.

Bizimkiler 74 yaşında yeni aşı oluyorlar.

Eğer eşlerden biri 65'in üstündeyse diğerine de yapılıyor.

Hocam bu bilgi doğru. Benim büyüklerim olacaktı. Biri 69, biri de 61 olduğu için eş durumundan ikisi de aşı oldu.

Benim sorduğum şey ile alakası yok ki sizin söylediklerinizin.

2. Aşamaya geçildiğinde 60-64 arası aşılanacaktı direkt. Eş-meş gerekmiyor.

65 üzeri aşılamalar tamamlandı bile. Şimdi 60 üzeri olanlara yapılıyor. E-Nabız'da kimlik bilgileri yanlış değilse 60 üzeri değilse alamazsın.
60 üzeri ise hala o yazıyorsa en yakın sağlık ocağı veya aşı yapılan devlet hastahanesine gidip yaptırabilmeniz lazım. Hastayı yormamak için sadece biri kimliği alıp sorgulamak için gidip kayıt yaptırabilir veya bilgi alabilir.

65 üzeri aşılamalar tamamlandı bile. Şimdi 60 üzeri olanlara yapılıyor. E-Nabız'da kimlik bilgileri yanlış değilse 60 üzeri değilse alamazsın.
60 üzeri ise hala o yazıyorsa en yakın sağlık ocağı veya aşı yapılan devlet hastahanesine gidip yaptırabilmeniz lazım. Hastayı yormamak için sadece biri kimliği alıp sorgulamak için gidip kayıt yaptırabilir veya bilgi alabilir.

Allah allah, neden böyle oluyor?
Yaşım 42. Ortalama seviyede bir eğitime sahibim. Az buçuk kendimi ifade edebilme becerisi de kazandım bu yaşa gelene kadar. Yazdıklarım mı anlaşılmıyor? Ben mi hatalı bir lügat kullanıyorum? Oldukça da sade ve kısa yazmaya çalışmıştım.

30 yaşındaki annemi, 65 yaşındaki insanlar ile birlikte aşılatmak istediğim gibi bir içerik mi var yazdığımda?

Sağlık ocağına, devlet hastanesine gidip randevu alınabildiği hangi kaynakta, açıklamada yapılmıştı? Böyle bir opsiyon var mı?

Sorduğum şey basit değil mi?
"60-65 yaş aralığı bu hafta başalacak dendi. Ancak sistemde açık görünmüyor"

Konu başında ve başlıkta sorduğun yaş sınırı:
Sağlık bakanı 60-65 yaş aralığına bu hafta başlanacağını açıkladı
"60 yaş üstü aşı randevusu alınabiliyor mu?"

Sonra karar değiştirip yaşı değiştiriyorsun:
30 yaşındaki annemi

Sence anlamayan biz miyiz sen mi?

Soru 60 yaş üstü randevu alabiliyor mu diyorsun alabiliyor diyoruz.

Sonra konu sonunda 30/42 yaşlardan bahsediyorsun. O yaşlarda randevu alınamaz sistemde de dediği gibi daha sıra size gelmedi.
Sıralamadan hala haberin yoksa oku.

Yeni konular

Geri
Yukarı