600-700 TL'ye laptop için iyileştirme önerisi

Bütçe
600-700 TL

emir2307

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopu iyileştirmek istiyorum halihazırda 2x4 GB RAM var. Bunları çıkarıp yerine 2x8 GB daha yüksek MHz sahip RAM'ler takmak istiyorum. Sizce gereksiz mi olur? Bunun yerine SSD takmak daha mı mantıklı? Hangisini tercih edersem bilgisayarımın performansı daha çok artar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptopu iyileştirmek istiyorum halihazırda 2x4 GB RAM var. Bunları çıkarıp yerine 2x8 GB daha yüksek MHz sahip RAM'ler takmak istiyorum. Sizce gereksiz mi olur? Bunun yerine SSD takmak daha mı mantıklı? Hangisini tercih edersem bilgisayarımın performansı daha çok artar?
Sisteminizin tamamını yazar mısınız?

Anakartınıza uygun olan teçhizatlar ile ikisini de yaparsanız çok daha yüksek performans alırsınız.

Ama illa birisini yapacaksanız ben oyumu SSD'den yana kullanıyorum.

Öncelikle SSD sağlam bir level atlatır bilgisayarın daha seri kullanımı için. Sonrasında da 2x8 ve ana kartınızın destekleyeceği frekans değerlerinde bir Ram yükseltmesi çok harika olur.

Laptop tam modelini ve CPU-Z ile Memory, SPD kısımlarının ekran görüntülerini eklerseniz yardımcı olabiliriz.

Atıyorum hepsini.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.png
    3.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 16
  • 4.png
    4.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 5.png
    5.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 14
  • 6.png
    6.png
    21,7 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    18,7 KB · Görüntüleme: 15
Atıyorum hepsini.

Bu belleklerde 2x8 bulmanız zor ve çok masraflı olur. Zaten bu konfigürasyon ile 16 GB RAM harcayacak çok da bir şey olmaz. SSD ugprade yeterli olur. 2.5inç SSD alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı