6000 TL altı Gaming Laptop tavsiyesi

Kullanıcı1355

Hectopat
Herkese merhaba, hayırlı bayramlar. Yakın bir zamanda oyun, siber güvenlik ve yazılım için kullanacağım bir Gaming Laptop alacağım. Sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum. Her konudan değerlendirebiliriz. (malzeme kalitesi, soğutma, bileşenler vs.)

Not : HP ve Casper marka Laptop'lar bir kaç gün öncesine kadar 6000 TL idi. Bütçemi bir tık aşsa da taksit ile alacağım için 20-30 TL (taksit fiyatı) bir fark çok rahatsız etmez. Listeye alma sebebim bu.

Almayı düşündüğüm ;

1 - HP Pavilion 15-EC0007NT AMD Ryzen 5 3550H 8GB 1TB + 256GB Fiyatı

Diğer alternetifler ;

1 - Game Garaj Blaster 4TN-C02 Intel Core i5 9300H 8GB 1TB Fiyatı

2 - Asus FX505DT-BQ190 AMD Ryzen 5 3550H 8GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

3 - Casper Excalibur G770.9300-8DH0X Intel Core i5 9300H 8GB Fiyatı

Casper almayın sakın.
Bendede aynısı var. Alırken baya araştırmıştım, bu fiyata en iyisi bu. Gayet memnunum.

Casper almayın sakın.
Bendede aynısı var. Alırken baya araştırmıştım, bu fiyata en iyisi bu. Gayet memnunum.
Alternatiflerim arasına alıyorum. Ben Dual Boot ile iki işletim sistemi kullanacağım ve güncel oyunları oynayacağım için HDD yoksa minimum 500 GB bir SSD'ye ihtiyaç duyuyorum. Alırsam bile ayrıyetten bir SSD almam gerekecek. Casper'a bende pek sıcak bakmıyorum fakat yinede alacağı yorumları merak ettim ve listeye aldım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Alternatiflerim arasına alıyorum. Ben Dual Boot ile iki işletim sistemi kullanacağım ve güncel oyunları oynayacağım için minimum 500 GB bir SSD'ye ihtiyaç duyuyorum. Alırsam bile ayrıyetten bir SSD almam gerekecek. Casper'a bende pek sıcak bakmıyorum fakat yinede alacağı yorumları merak ettim ve listeye aldım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
5999 tl ye aynı laptopun 500gb lık modeli vardı sanırım.

Evet varmış.

TUF almanızı önermem çok ısınıyor diye duymuştum, HP içinde bir ara öyle deniyordu.
Casper'ı direkt sil zaten.
GameGaraj veya Acer'ı almanızı öneririm fakat GameGaraj'da SSD yok gibi gördüm, bir de Intel daha çok ısınıyor diye biliyorum. Ben olsam Acer'ı alırdım fakat takdir sizindir.

AMD mobil platformda kendini 4.nesil ile iyileştirmeye başladı. Ryzen5 3550H i7 7700HQ'dan daha düşük performansa sahip. Bu cihazı ancak bütçe aşamıyorsanız alın. Onun dışında işlemciye yük binen oyunlarda başınız çok ağrır.

Yeni konular

Geri
Yukarı