6000 TL altına alınabilecek en iyi dokunmatik ekrana sahip laptop hangisidir?

Talha Emin

Centipat
6000 TL altına alınabilecek en iyi dokunmatik ekrana sahip laptop.

Not: Bütçeyi biraz geçebilir. Eğer iyi bir laptop yoksa 10000 TL en yüksek limit.

(Ekran büyük olursa iyi olur)

Son düzenleme:
Hocam merhaba, sirf cevap vereyim diye uye oldum.

Ben de uzun suredir 6000 altinda, gerektiginde video editing yapabilecek gucte, hafif ve pili uzun giden bir cihaz aramaktayim. Size onerebilecegim birkac model mevcut fakat yine de Black Friday indirimlerinin gelmesini beklemenizi oneririm. Asagidaki listede aksi belirtilmedikce 8GB RAM vardir.

-Acer SP314-52-580T (NX.H60EY.001) ~4700TL , i5-8265U islemci, harici ekran karti yok

-Lenovo Ideapad C340 (81N400H5TX veya esdegeri) ~4900TL (gecmis indirimdeki fiyati), i5-8265U islemci, MX230 ekran karti

-Dell Inspiron 5482 FHDTS26W82C ~5600TL, i5-8265U islemci, MX130 ekran karti

-Lenovo Flex 14 (81SS000DUS) ~4000TL (gumruk ve kargo ucretleri dahil), Ryzen5 3500U islemci, 12GB RAM, harici ekran karti yok ancak VEGA 8 integrated olmasina ragmen gayet iyi performans veriyor.
ONEMLI NOT: Sadece amazon.com satiyor fakat dogrudan Turkiye adresine yollatabiliyorsunuz gumrukte takilma derdi olmadan(onceden gumruk ucretlerini verdiginiz icin). Cihazin amerikaya satis fiyati 559.99 USD.

-ASUS'un da tam 6000 altinda bir cihazi vardi fakat modeli hatirlayamadim

Fark edersiniz ki onerilerimin cogunda islemci olarak i5-8265U var. Bu islemci i7-8550U'den az bir miktar daha iyidir, userbenchmark sitesinden de detayli olarak karsilastirabilirsiniz.

Yurtdisindan ithal etmek dahil olmak uzere var olan tum opsyonlari detayli olarak inceledim. 6000TL altinda benzer ozelliklerde dediklerimden farkli bir model arasaniz da bulamazsiniz diye dusunuyorum.

Beklerim derseniz bir 2-3 ay icerisinde Lenovo Ideapad C340-14IML modelinin turkiyeye gelmesi asiri muhtemel (Lenovonun urettigi tum urunlerin kodunu iceren sitede bu modelin turkce klavyeli hali gectigimiz ay distributorlere satisa cikarilmis gozukuyor. Bu urun icin birden fazla barkod var, bu da cogu teknoloji magzasinin siparisi coktan verdigi anlamina geliyor). Benim listede belirttigim C340 modelinden tek farki %13 daha iyi performans veren bir islemcisi olmasi(i5-10210U), ve fiyatlandirmasi buyuk ihtimal cok benzer olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı