6000 TL ile Ryzen 3 sistem toplanabilir mi?

Bütçe
6000
Ekran kartı olmadığı için güçsüz nitelendirilir ama ekran kartını takarsam çok güçlü olur u anladım doğru mu?
Ben eldekini elden çıkarıp veya eldekinden parça artırıp almayı düşünüyorum.
APU sistemler işlemcinin içindeki paylaşımlı ekran kartını kullanır. Ryzen işlemcileri bu konuda çok iyi ancak sizin ekran kartınız genel olarak daha güçlü.

Elinizde 6000 TL bütçe var, APU sistemlerde ekran kartı olmadığı için genelde iyi işlemciler kullanılıyor. Güzel bir APU sistemi aldıktan sonra eski bilgisayarınızı satıp o parayla iyi bir ekran kartı alabilirseniz sizin için iyi olur. Bu tamamen ne kadara satabileceğinize bağlı. Bunu yapmak istemiyorsanız eski parçaları yine satmanız gerekecek çünkü 6000 TL'ye öyle süper bir geliştirme yapamazsınız. Ayrıca dediğim gibi 2. el fiyatları hakkında hiçbir fikrim yok. Araştırabilirsiniz veya yeni konu açıp sorabilirsiniz kaça satabileceğinizi. Fiyatlar 2018'den beri çok değişti.

Son düzenleme:
Elimdeki sistemi takas edebilme şansım var mı?

Ekran kartı olmadığı için güçsüz nitelendirilir ama ekran kartını takarsam çok güçlü olur u anladım doğru mu?

Ben eldekini elden çıkarıp veya eldekinden parça artırıp almayı düşünüyorum.
Takastan ziyade satmaya çalış, takasa açık olduğunu ilanında belirt. Benim tavsiyem arkadaşın dediğiyle aynıdır. Ekran kartında 2.el ürünlere güvenemiyorum. Dolapta şuan 2060 gördüm 3500 tl, 3900 6600 var.

Geri
Yukarı