6000 TL Monitörlü Sistem

Bana çok ısınıyor yok 1-2 seneye başın ağrır zart zurt diyor. Kafayı yemek üzereyim.Farkettiyseniz aynı başlığı defalarca açtım birçok insanın yorumunu görüp değerlendirmek için.
Dert ettiğin şeye bak. Ha AMD ha Intel, iyi modelini aldıktan sonra fark edeceği en fazla 5 fps. Sadece fiyat farkından kurtarmaya çalışıyoruz.

Sana şöyle bir açıklama yapıyım şuanda AMD FX 8350 kullanıcısıyım ve çok pişmanım bir adet coolermaster hava soğutucusu ile kullanıyorum en basitinden CS:GO da bile 70 dereceyi görüyor ve ses problemi yaşıyorum bu kadar sorunlu bir AMD kullanıcı iken neden ryzen öneriyorum ?Çünkü teknoloji gelişmekte olan ve hatalarını kapatabilen birşeydir AMD markası FX serisinde cidden kötüydü ama ryzende bu seride yaptığı hatalarını kapattı.Soğutma sorunu işlemcide yok bunun yanı sıra stok soğutucusu intel ile karşılaştırrısak büyün manada fark ediyor kısaca ryzen şuanda alınabilcek en F/P ve intele göre çok daha iyi performans verecek uzun ömürlü işlemcilerdir tereddüt etmeyin ryzen alın aklınızda bir soru kaldı ise çekinmeden sorun cevaplayalım.

Sana şöyle bir açıklama yapıyım şuanda AMD FX 8350 kullanıcısıyım ve çok pişmanım bir adet coolermaster hava soğutucusu ile kullanıyorum en basitinden CS:GO da bile 70 dereceyi görüyor ve ses problemi yaşıyorum bu kadar sorunlu bir AMD kullanıcı iken neden ryzen öneriyorum ?Çünkü teknoloji gelişmekte olan ve hatalarını kapatabilen birşeydir AMD markası FX serisinde cidden kötüydü ama ryzende bu seride yaptığı hatalarını kapattı.Soğutma sorunu işlemcide yok bunun yanı sıra stok soğutucusu intel ile karşılaştırrısak büyün manada fark ediyor kısaca ryzen şuanda alınabilcek en F/P ve intele göre çok daha iyi performans verecek uzun ömürlü işlemcilerdir tereddüt etmeyin ryzen alın aklınızda bir soru kaldı ise çekinmeden sorun cevaplayalım.

Peki ryzen 1600x ile 1600 arasında 1600x aldıracak kadar büyük bir fark var mı? Bütçemi zorlayacak kadar?

Bence o kadar bir fark yok overclock ile aynı seviyede kullanırsınız he Ryzen 7 1700 dersen ve zorlyabiliyorsan kesinlikle bunu yapmalısın hem performans hem stok soğutucu fark atıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı