6000 TL R5 3500X sisteme güç kaynağı önerisi

Bütçe
6000 ama çok az geçerse sorun olmaz

OwerPovered

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D,
Anakart: MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI,
Ekran Kartı: ASUS ROG STRIX GAMING OC WHITE 4090 24GB,
Ram: GSKILL 64GB (2x32GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30 DDR5 EXPO,
M.2 SSD: Kingston KC3000 1TB,
M.2 SSD: Samsung 990 Pro 4TB,
HDD: Western Digital 2TB BLUE WD20EZBX 3.5" 7200 Rpm SATA 3.0 Harddisk,
Monitör : MSI MPG 271QRX 1440p 360Hz OLED,
RAM
32 GB 16x2 3600MHz
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Geçenlerde güç kaynağım bozuldu. Yeni bir güç kaynağı alacağım. İleriye dönük olsun istiyorum, 80+ Gold 700W üstü. Corsair Spec Delta RGB model kasam var ileride değiştireceğim ancak şimdilik kasamla uyumlu olması lazım. İleride upgrade yapacağım. Yeni güç kaynağı almam gereksin istemiyorum o yüzden şimdiden iyi bir şey almak istiyorum.

Amazon'da bu güç kaynağını buldum. Neden bu özelliklere rağmen diğer yerlere göre bu kadar ucuz acaba? Bilgisi olan varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim. https://amzn.eu/d/dF8CVKB
Düzenleme : Amazon Almanya’dan geliyormuş ileride garantide sorun çıkar mı ? ya da teslimatta gümrükte takılma, gecikme gibi bir sorun olur mu ?

Son düzenleme:
DeepCool PX850G alabilirsiniz.

Güç kaynağı alırken bakmanız gereken tek parametre watt değeri değil. Tek yaptığı bu olsa almamıza gerek olmazdı zaten. Elektrik akımından, dalgalanmalardan daha özet haliyle parçalarınızın zarar görmesini engelliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca o kadar bütçe ayırmanız da mantıklı değil.

NZXT 850W C850 80+ Gold alabilirsiniz.​

Neden bu özelliklere rağmen diğer yerlere göre bu kadar ucuz acaba?

Ucuz değil ki. Corsair PSU fiyatlarında genel bir şişiklik söz konusu. Ayrıca, ondan ucuza şu 2 model var;

Özellikle NZXT C850 ile RM850X arasında yaklaşık 1200 TL'ye değecek bir fark yok.

Ucuz değil ki. Corsair PSU fiyatlarında genel bir şişiklik söz konusu. Ayrıca, ondan ucuza şu 2 model var;

Özellikle NZXT C850 ile RM850X arasında yaklaşık 1200 TL'ye değecek bir fark yok.

Paylaştığınız NZXT ve Deep cool PSU'ların ikisinde tahminimce benim kasama sığacak şekildedir ancak arasında 1000 TL'ye deyecek fark var mıdır? Eğer daha güvenli, daha iyi garanti gibi bir şey varsa ekstra 1000 TL'yi verebilirim. Hangisini önerirsiniz.

@OwerPovered NZXT C850 gayet yeterli ve kaliteli bir ürün. İlla PCI-e 5.0 desteği olsun demiyorsanız, alınabilir. Zaten öyle bir durumda da gerekli kablo, ekran kartı ile birlikte geliyor.

@OwerPovered NZXT C850 gayet yeterli ve kaliteli bir ürün. İlla PCI-e 5.0 desteği olsun demiyorsanız, alınabilir. Zaten öyle bir durumda da gerekli kablo, ekran kartı ile birlikte geliyor.

PCI-e 5.0 desteği işime yarar mı ya da eksikliğini hissettirir mi ileride upgrade yaparsam.

Geri
Yukarı