6000 TL Sistem Tavsiyesi

Zapatocny

Kilopat
Daha fazla  
Yakında 6000 TL ile bir oyun bilgisayarı toplayacağım. Yardımınıza ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Uzun zamandır parçaları araştırıyorum. Aklıma 1080p 144Hz bir monitör ve 1070 yattı. Önerilerinizi bekliyorum.

Dün 5000 liralık sistem tavsiyesinde bulundum. Profilimden görebiliyor musunuz acaba?

Onda bazı bileşenler mevcuttu siz tavsiyenin üzerine ekleyerek 6000'ne tamamlarsınız.

Dün 5000 liralık sistem tavsiyesinde bulundum. Profilimden görebiliyor musunuz acaba?

Onda bazı bileşenler mevcuttu siz tavsiyenin üzerine ekleyerek 6000'ne tamamlarsınız.
Yardımınız için teşekkür ederim. İşlemciyi amd almak istemiyorum. İşimi belirli bir süre zafından sonra görmez.

Şuanda Ryzen işlemcileri gayet güçlü işlemciler ve fiyat performasn bakımından gayet iyi işler çıkarıyorlar. Ayrıca gelecekteki oyunlar çoklu çekirdek performansına hitap edeceğinden dolayı gelecek için daha doğru tercih yapılmış olur. Ryzen işlemciler için aklınıza takılan durumlar nelerdir?

Şuanda Ryzen işlemcileri gayet güçlü işlemciler ve fiyat performasn bakımından gayet iyi işler çıkarıyorlar. Ayrıca gelecekteki oyunlar çoklu çekirdek performansına hitap edeceğinden dolayı gelecek için daha doğru tercih yapılmış olur. Ryzen işlemciler için aklınıza takılan durumlar nelerdir?
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. İnşaat mühendisi bir yakınım amd işlemci almamam gerektiğini söyledi. Ben de herhalde önyargılı yaklaştım bu duruma.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. İnşaat mühendisi bir yakınım amd işlemci almamam gerektiğini söyledi. Ben de herhalde önyargılı yaklaştım bu duruma.
Kendisi aynı zamanda 3ds max ile proje çalışmaları yapıyor ve bilgisayardan anlıyor gördüğüm kadarıyla. Ona güvendiğim için amd tercih etmek istmedim.

Daha önceki AMD işlemcileri için söylemiş olabilir fakat Ryzen serisi çok farklı. Araştırmalarınızı yapın ona göre öneride bulunalım. Benim mesleğim gereği benzer programların hepsini bende kullandım. Bu yüzden sırf onlar için bile yakın zamanda kendim için Ryzen tabanlı bir sistem toplayacağım. Render performansı olarak Ryzen işlemciler kat kat üst seviyedeler.

İnşaat mühendisi tanıdığınız size bunu daha önce söylemiştir. Ve doğrudur da. Ryzen dışı AMD işlemci alınmaz.
Şöyle bir şey yapabilirsin.

-R5 1500X
-MSI B350 PC Mate
-Corsair 16 GB DDR4 3000 MHz. beyaz LED RAM
-Galax GTX 1070 Sniper White
-Toshiba P300
-Adata SU800 128 GB
-Aerocool LS5200 beyaz kasa
-Thermaltake SmartPower 550W +80 Bronz
-BenQ XL2411

İnşaat mühendisi tanıdığınız size bunu daha önce söylemiştir. Ve doğrudur da. Ryzen dışı AMD işlemci alınmaz.
Şöyle bir şey yapabilirsin.

-R5 1500X
-MSI B350 PC Mate
-Corsair 16 GB DDR4 3000 MHz. beyaz LED RAM
-Galax GTX 1070 Sniper White
-Toshiba P300
-Adata SU800 128 GB
-Aerocool LS5200 beyaz kasa
-Thermaltake SmartPower 550W +80 Bronz
-BenQ XL2411
Hepinizin tavsiyeleri için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı